Šteinbors: Šajā mačā kapteinis ir Nacionālais veselības dienests

Pāvels Šteinbors

FOTO: Latvijas Futbola federācija

Šajā mačā, kas ir cīņa pret koronavīrusa izraisīto Covid-19 slimību, mūsu visu kapteinis ir Nacionālais veselības dienests, intervijā Latvijas Futbola federācijas (LFF) mājaslapā izteicās Latvijas futbola izlases kapteinis Pāvels Šteinbors.

Saistībā ar vīrusa izplatību vairākās valstīs noteikti stingri ierobežojumi publiskiem pasākumiem. Pandēmijas dēļ futbola sacensības pārtrauktas teju visur, tostarp arī tur, kur savu meistarību demonstrē Latvijas futbolisti.

Latvijas futbola izlases kapteinis Pāvels Šteinbors, kurš spēlē vārtsarga pozīcijā, pastāstīja par to, kā koronvīrusa ierobežošanas pasākumi ietekmē viņa ikdienu Polijas klubā Gdiņas "Arka".

Kā jau visi Ekstraklases klubi, arī Šteinbora komanda aizvada treniņus pēc individuālām programmām, jo grupās trenēties tagad Polijā ir aizliegts ar likumu.

"Mēs saņēmām individuālos treniņu plānus, katru dienu strādājam. Nedēļā ir sešas treniņu dienas, tikai svētdienas ir brīvdienas. Skraidām parkos un mežos, tad veicam vingrinājumus muguras, vēdera muskuļu nostiprināšanai un tā tālāk," pastāstīja Šteinbors.

"Sanāk trenēties bez bumbas, vairāk laika veltām fiziskajiem treniņiem. Visi sporta objekti Gdiņā ir slēgti, lai samazinātu saslimšanas riskus. Tā ka pagaidām trenējamies bez bumbām. Varbūt šīs nedēļas gaitā kaut kas mainīsies, bet pagaidām darām tā."

Saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu nenotiks šomēnes paredzētās Latvijas futbola izlases pārbaudes spēles izbraukumā pret Melnkalni (26. martā) un Sanmarīno (31. martā). Debija pie valstsvienības stūres bija paredzēta jaunajam galvenajam trenerim Dainim Kazakevičam.

"Jā, gatavojos būt kopā ar komandu. Man jau bija saruna ar Daini Kazakeviču, viņš pats bija ieradies Polijā, satikāmies, izrunājāmies. Protams, būtu atbraucis uz izlases treniņnometni, domās jau gatavojos tam, taču, kā zināms, ne viss dzīvē atkarīgs tikai no mums pašiem," teica Šteinbors.

"Tagad svarīgākais ir palikt veseliem, neļaut slimībai izplatīties vēl straujāk. Jādara viss, lai šis laiks pēc iespējas ātrāk beigtos, lai varētu atgriezties ierastajā ritmā, savās darba vietās, futbola laukumos un stadionos. Bez tā visa ir skumīgs paskats," sacīja Latvijas izlases vārtsargs.

Šteinbors pastāstīja, ka Polijā ielās cilvēku kļuvis mazāk, taču cilvēku netrūkst parkos un celiņos gar jūru.

"Visi dodas pastaigās. Veikalos, jā, daži plaukti ir patīrīti. Bija viens brīdis, kad tas bija sevišķi izteikti. Ļaudis iepirkās ilgam laikam, visu pēc kārtas ņēma. Tagad viss jau stabilizējies, visi produkti ir pieejami," pastāstīja futbolists.

"Ja ieiet veikalā, droši vien neliktos, ka dzīvē notikušas tādas pārmaiņas. Tikai tas, ka tiek ievērota distance starp pircējiem. Rindas pie kasēm ir izstieptākas un paretinātas, cilvēki nestāv vairs tik cieši viens otram klāt kā pierasts. Visā pārējā - lielu izmaiņu nav."

Kā Šteinbors īsina laiku ārpus treniņiem?

"Ārā eju tikai, lai patrenētos. Vai - kad jābrauc uz veikalu. Pārējā laikā sēžu mājās. Daudz laika pavadu sarunās ar ģimeni. Lasu grāmatas. Atradu nodarbi, lai attīstītos. Stundu pusotru dienā veltu tikai tam. Vakaros mēdzu paskatīties filmas, uzspēlēt videospēles."

Šteinbora ģimene šobrīd ir Latvijā, nevis kopā ar viņu Polijā.

"Jā, ģimene ir Rīgā. Bija paredzēts, ka sieva ar bērniem pie manis atlidos, taču tieši pirms slimības uzliesmojuma nolēmām lieki neriskēt un atteicām lidojumus. Manai sievai Diānai un bērniem labāk palikt Rīgā, kur ir drošāk. Ja nu kas, tur ir zināmi ārsti, draugi, kas palīdzētu. Visupirms domājām par bērniem, par to, kā būtu labāk un drošāk viņiem."

Ko Šteinbors kā Latvijas futbola izlases kapteinis šajā situācijā vēlies pateikt futbola sabiedrībai?

"Šajā mačā mūsu visu kapteinis ir Nacionālais veselības dienests. Jāseko tā aicinājumiem, jāieklausās tā rekomendācijās. Tikai tā! Pret šo lietu nedrīkst izturēties virspusēji vai pavirši," sacīja Šteinbors.

"Daudzi domā, ka viss nav tik nopietni. Tāda ir cilvēka daba - nenovērtēt to, kas mums ir, līdz brīdim, kamēr nelaime neskar mūs pašus, ko nevienam nenovēlu. Un tikai tad cilvēki sāk domāt prātīgāk. Par to, ka varbūt nevajag lieku reizi bāzt degunu ārā no mājām, ka nav vajadzīgs lieki riskēt. Obligāti jāieklausās ārstu un valdības rekomendācijās. Tas palīdzēs mums pašiem pēc iespējas ātrāk atgriezties normālā dzīves ritmā."

Uz augšu