Krievijas olimpiskie čempioni Siļnovs un Antjuha apsūdzēti dopinga lietošanā

Andrejs Siļnovs FOTO: AFP / Scanpix

Olimpiskie čempioni Andrejs Siļnovs un Natālija Antjuha ir četru krievu vieglatlētu vidū, kurus par dopinga noteikumu pārkāpumiem apsūdzējusi Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU).

AIU piektdien paziņoja, ka 2008.gada olimpiskais čempions augstlēkšanā Siļnovs un 2012.gada zelta medaļniece 400 metru sprintā Antjuha tiek apsūdzēti par aizliegtas vielas vai metodes lietošanu, bet Siļnovs - arī par dopinga pārkāpumu ar aizliegto vielu DHCMT (orālais turinabols).

Apsūdzību pamatā ir Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) izmeklētāja Ričarda Maklarena ziņojumi par dopinga praksi Krievijā, ziņo AIU.

Pārējās divas apsūdzētās sportistes ir vidusdistančniece Jeļena Soboļeva un vesera metēja Oksana Kondratjeva. Arī viņas abas tiek apsūdzētas, pamatojoties uz Maklarena pierādījumiem, bet Soboļeva vēl arī par aizliegtas vielas vai metodes izmantošanu 2007.gada pasaules čempionātā.

Soboļeva togad Osakā ieguva sudrabu 1500 metros, bet tas viņai jau ir atņemts kā vienai no vairākiem krievu sportistiem, kuri sodīti par mēģinājumu manipulēt ar dopinga pārbaudēm agrāk 2007.gadā.

Visas lietas izlems Sporta arbitrāžas tiesa (CAS), bet sēžu datumi vēl nav noteikti.

AIU arī paziņoja, ka piektdien tā uz diviem gadiem ir diskvalificējusi Bahreinas skrējēju Albertu Ropu par atrašanās vietas noteikumu pārkāpumiem un uz četriem gadiem - Indijas lodes grūdēju Navēnu Čikaru par pozitīvu vielas GRHP 6 (cilvēka augšanas hormons) testu. Kenijā dzimušais Rops Āzijas spēlēs 5000 metros 2015.gadā ieguva bronzu un 2018.gadā - sudrabu.

Uz augšu
Back