Izsolīts dvielis no Braienta atvadu spēles

FOTO: AFP/SCANPIX

Par 33 077 ASV dolāru izsolīts dvielis, kas bija uz pleciem Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigznei Kobem Braientam pēc viņa atvadu spēles.

Braients ar šo dvieli uz pleciem laukuma vidū sniedza karjeras pēdējo interviju un pēc tam devās uz ģērbtuvi. Pa ceļam dvieli ieguva kāds fans, bet pēc tam tas vairākas reizes ticis pārdots.

Kā ziņo CNN, svētdien dvielis pārdots par 33 077 ASV dolāru (apmēram 29 908 eiro), pircējam iegūstot arī divas izmantotas biļetes uz 2016.gada 13.aprīļa spēli, kurā Braients savā atvadu mačā guva 60 punktus.

Kā atklājis izsoļu nama "Iconic Auctions" prezidents Džefs Volfs, dvieļa jaunais īpašnieks pazīstams ar savu lielo "Lakers" tematikai veltīto kolekciju.

"Viņš ir kvēls "Lakers" līdzjutējs un viņa plāns ir Dienvidkalifornijā izveidot muzeju," teica Volfs, liekot noprast, ka dvielis pēc tam netiks pārdots tālāk.

Braients mūžībā aizgāja 26.janvārī 41 gada vecumā, avarējot helikopteram, kurā atradās deviņas personas, tajā skaitā basketbolists un viņa meita Džianna.

20 gadu spožajā karjerā Braients Losandželosas "Lakers" sastāvā kļuva par pieckārtēju NBA čempionu, divas reizes iegūstot finālsērijas vērtīgākā spēlētāja balvu, kā arī reizi viņš tika atzīts par regulārā čempionāta labāko spēlētāju.

2006.gada 22.janvārī Braients guva 81 punktu uzvarā ar 122:104 pār Toronto "Raptors". Viņam izdevās pārspēt "Lakers" kluba rezultativitātes rekordu, kas līdz tam piederēja Eldžinam Beiloram, kurš 1960.gadā vienā spēlē guva 71 punktu. Tāpat Braients uzrādīja otru NBA rezultatīvāko sniegumu līgas vēsturē, jo rekords kopš 1962.gada joprojām pieder Viltam Čemberleinam, kurš vienā mačā guva 100 punktus.

Braients ir arī divkārtējs olimpiskais čempions, izcīnot zelta medaļas ar ASV valstsvienību 2008.gada Pekinas un 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs.

Braients karjeru noslēdza 2016.gada 13.aprīlī, kad uzvarā pār Jūtas "Jazz" guva 60 punktus.

Braients pēdējās septiņās sezonās NBA bija apmaksātākais spēlētājs. 20 gadu ilgajā karjerā "Lakers" komanda Braientam samaksāja nedaudz vairāk par 300 miljoniem ASV dolāru.

Uz augšu
Back