Neimars ziedo miljonu dolāru cīņai ar koronavīrusu

Neimars FOTO: Reuters/ScanPix

Brazīliešu futbola superzvaigzne Neimars ir ziedojis miljonu ASV dolāru (0,9 miljonus eiro), lai cīnītos pret koronavīrusa Covid-19 ietekmi dzimtajā Brazīlijā, ziņo televīzijas tīkls SBT.

Parīzes "Saint Germain" (PSG) kluba zvaigzne, kas ir pasaulē trešais augstākapmaksātais futbolists, daļu naudas ziedoja Apvienoto Nāciju Bērnu fondam (UNICEF), bet pārējo - labdarības fondam, kuru izveidoja viņa draugs Brazīlijas televīzijas vadītājs Lusianu Huki, teikts ziņojumā.

Uzbrucēja preses birojs atteicās komentēt ziedojumu: "Mēs nekad nerunājam par ziedojumiem vai summām."

28 gadus vecais Neimars sekoja PSG komandasbiedra Kiliana Mbapē piemēram, kurš pagājušajā mēnesī piešķīra Francijas labdarības organizācijai ziedojumu, kas tika raksturots kā nozīmīgs skaitļos neizpausts ziedojums, palīdzot cīnīties ar Covid-19 ietekmi.

Huks, kurš tika atzīts par iespējamo kandidātu Brazīlijas 2022.gada prezidenta vēlēšanās, izveidoja savu fondu, lai palīdzētu nabadzīgajiem Riodežaneiro rajoniem, kas ir īpaši neaizsargāti pret koronavīrusu.

Ziedojumi rodas tāpēc, ka augsti apmaksāti futbolisti saskaras ar spiedienu atteikties no daļas savas algas krīzes laikā, kas apstādināja sporta pasauli un dažiem klubiem sagādāja grūtības samaksāt darbiniekiem.

Neimars pārcieš pandēmiju savā luksusa villā Mangaratibā, kas ir kūrortpilsēta ārpus Riodežaneiro.

Pagājušajā nedēļā viņš saskārās ar kritiku pēc tam, kad tika nofotografēts, atpūšoties ar draugu grupu pludmales volejbola laukumā, pat ja puse pasaules iedzīvotāju, ieskaitot lielāko daļu Brazīlijas, ir norobežojusies, lai palēninātu vīrusa izplatību.

Futbolista preses komanda ziņoja, ka viņš nepieņem apmeklētājus un atrodas karantīnā "pilnīgi izolētā" dzīvesvietā ar cilvēkiem, kuri ar viņu kopā atceļoja no Francijas.

Uz augšu
Back