Latvijas basketbola klubi sezonu turpinās e-sporta vidē

FOTO: Publicitātes foto

Latvijas basketbola komandas, kuras ierasti spēlē "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) čempionātā, atlikušo sezonas daļu plāno aizvadīt virtuālajā vidē ar videospēles "NBA 2K20" palīdzību, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Dalību e-basketbola sezonā apstiprinājušas Latvijas vienības - "Latvijas Universitāte", "Ogre", "VEF Rīga", "Ventspils", "Liepāja" un "Valmiera Glass/"Vidzemes Augstskola".

"E-sporta popularitāte pēdējos gados ir augusi tiktāl, ka par to tiek runāts kā potenciālu olimpisko spēļu disciplīnu. Tāpēc kopā ar "Pafbet" Latvijas klubiem centīsimies izmantot plašo iespēju klāstu, ko sniedz virtuālā pasaule un "NBA 2K20"," teica Latvijas Basketbola līgu (LBL) direktors Edgars Bērziņš. 

Otrdien sāksies dalībnieku reģistrācija (informācija basket.lv un sociālajās vietnēs), kas ilgs līdz 17.aprīlim. Katras komandas sastāvā var iekļūt gan klubu pārstāvji, gan e-basketbola spēlētāji. Klubiem būs iespēja ne tikai komplektēt savas virtuālās komandas, bet arī veidot sava laukuma dizainu un formastērpus. 

21.aprīlī sāksies "Pafbet" Latvijas e-Basketbola līgas pamatturnīrs, pēc kura četras labākās komandas kvalificēsies "Final 4" turnīram. Pirmās sezonas čempionus plānots noskaidrot izslēgšanas spēlēs 23.maijā.

"Pafbet" Latvijas e-Basketbola līgas spēles tiešraidēs translēs "Best4sport TV". Skatītāji cīņām varēs sekot arī "YouTube".

Uz augšu
Back