Rosina basketbola EČ pārcelt uz 2022. gadu; šovasar nenotiks jaunatnes turnīri

Latvijas izlases basketbolisti

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas zonas (FIBAEurope) valde neklātienes sēdē otrdien, 7. aprīlī, nolēma atcelt 2020. gada vasarā paredzētos Eiropas jaunatnes čempionātus, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS). Savukārt Eiropas čempionātu basketbolā vīriešiem rosina pārcelt par gadu uz priekšu.

Covid-19 pandēmijas dēļ turnīriem kvalitatīvi nevar sagatavoties ne spēlētāji, ne rīkotāji, nav iespējams prognozēt, kādas būs iespējas ceļot starp valstīm, un kādi ierobežojumi jūlijā un augustā būs spēkā katrā Eiropas valstī.

Valstīm, kurām bija uzticēts rīkot turnīrus 2020. gada vasarā, būs iespēja saglabāt rīkotāju tiesības 2021. gadā. Ja kāda nevēlēsies tās izmantot, rīkotājus paredzēts izraudzīties parastajā kārtībā 2020. gada rudenī.

Saglabājas komandu dalījums divīzijās pēc 2019. gada sezonas rezultātiem, taču grupu izlozes tiks veiktas no jauna, ņemot vērā attiecīgā gadugājuma komandu sniegumu iepriekšējos turnīros.

Tiesības piedalīties 2021. gada U-19 Pasaules kausa izcīņā tiek piešķirtas saskaņā ar FIBA jaunatnes izlašu reitingu. Vīriešu turnīrā Eiropu pārstāvēs Spānija, Francija, Lietuva, Turcija un Serbija (Latvija ieņem 10. vietu Eiropas rangā), sieviešu turnīrā Spānija, Francija, Itālija, Krievija, Ungārija (kā rīkotājas) un Čehija (Latvija ieņem 9. vietu Eiropas rangā).

Pandēmijas dēļ tiks koriģēts arī nacionālo izlašu tuvāko sacensību grafiks. Kā zināms, Starptautiskā olimpiskā komiteja Tokijas olimpiskās spēles pārcēlusi uz 2021. gada vasaru (23. jūlijs - 8. augusts), bet FIBA kalendārā 2021. gads bija rezervēts zonu čempionātiem, tai skaitā jūnijā Francijā un Spānijā paredzētajam Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīram un septembrī Vācijā, Čehijā, Gruzijā un Itālijā paredzētajam "EuroBasket2021".

Lēmumu par zonu čempionātu norises termiņiem FIBA pasaules organizācijas vadība tuvākajā laikā pieņems centralizēti. FIBAEurope viedoklim šajā jautājumā būs tikai rekomendējoša nozīme (līdzīgi, kā tas notika jautājumā par olimpiskās kvalifikācijas kvotu sadali).

Ņemot vērā starptautiskā kalendāra aspektus, FIBAEurope valde nolēma rekomendēt vīriešu basketbola Eiropas čempionātu pārcelt uz 2022. gadu.

Konkrēts lēmums par Eiropas sieviešu čempionāta vēlamo termiņu pagaidām netika pieņemts, kaut arī iezīmējušies nopietni izaicinājumi, lai turnīru sarīkotu paredzētajā laikā un vietās.

Līdz nākamai FIBAEurope valdes sēdei, kas paredzēta maijā, administrācija pēc konsultācijām ar klubiem sagatavos konkrētus priekšlikumus par pagaidām apturētajiem 2020. gada sezonas FIBA klubu turnīriem.

Uz augšu