Latvijas Handbola federācija lūgusi piešķirt dīkstāves pabalstus

Latvijas Handbola federācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvijas Handbola federācija (LHF) ir lūgusi Valsts ieņēmumu dienestam (VID) piešķirt dīkstāves pabalstus darbiniekiem, vēsta LHF.

LHF ir lūgusi VID piešķirt dīkstāves pabalstus darbiniekiem, kas nestrādā vairākos darbos.

"Esam izvērtējuši visu darbinieku saglabāšanas iespēju administrācijā, un, ja tiks saglabāti dīkstāves pabalsti, šobrīd spēsim palikt pilnā sastāvā, lai arī ar samazinātiem atalgojumiem," teikts LHF paziņojumā.

Šā gada 1. aprīlī attālinātas saziņas apstākļos notika LHF padomes paplašinātā sēde, kurā piedalījās LHF prezidents Mārtiņš Bičevskis, LHF viceprezidents Andrejs Spridzāns, LHF ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks, LHF padomes locekļi Zigmunds Mickus, Jānis Strautnieks un Jānis Žīdens, kā arī klāt pieaicinātās personas - Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas (LKSSA) izpilddirektors Kaspars Gorkšs, LHF nacionālo izlašu direktors Renārs Līcis un LHF sacensību direktors Eduards Žabko. 

"Sanāksmē tika izdiskutētas aktualitātes un pieņemti lēmumi, kas ir būtiski visai Latvijas handbola sabiedrībai šajos ārkārtas situācijas apstākļos. Galvenās tēzes un vadlīnijas ar šīs vēstules palīdzību vēlamies nodot arī visiem Latvijas handbola sabiedrības cilvēkiem, jo šis posms mūsu sporta veidam ir liels izaicinājums, lai pēc krīzes gan vietējā mērogā, gan starptautiskajā apritē varētu atgriezties ar iepriekšējo jaudu un gatavību realizēt veicamos uzdevumus," norādīts LHF paziņojumā.

Padomes locekļi, kas piedalījās sēdē, vienbalsīgi nolēma atbalstīt Sacensību komisijas vienu no priekšlikumiem izbeigt Latvijas čempionātu bez vietu sadales.

Tāpat tika izdiskutētas visas ar čempionāta noslēgšanu saistītās finanšu lietas, prēmiju sadale un citi jautājumi, par kuriem Sacensību direktors sadarbībā ar katru klubu izrunās detaļas, jo katram klubam ir atšķirīgs neizspēlēto spēļu skaits, kā arī dažāda situācija ar dalības maksas nomaksu.

"Ģenerālsekretārs informēja, ka ir arī jau nofiksēta situācija ar ģenerālsponsoru. Proti, no plānotā finansējuma nesaņemsim tikai 1/4 daļu, jo nenotiks atbilstošs spēļu apjoms, nenodrošinot attiecīgu reklāmas apjomu, bet pārējo esam saņēmuši. Tas mums ļaus izmaksāt plānotās prēmijas klubiem par aktivitātēm pilnā apjomā," vēstīts LHF paziņojumā.

Savukārt par jauniešiem LHF vēl nav formāla lēmuma. Tas būs atkarīgs no tā, kā tiks organizēts atlikušais mācību gads, un gala lēmums nāks no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM). 

"Latvijas Handbola federācija savu ikdienas darbu organizē atbilstoši situācijai, proti, ārkārtas stāvokļa periodā strādājam ārkārtas režīmā, attiecīgi arī administrācijai tā ir jauna pieredze, kas noteikti noderēs jau pie uzkrātās pieredzes," vēsta LHF.

"Gribam uzsvērt, ka federācijas darbs nav apturēts un dīkstāve nevar būt, jo praktiski katru dienu mainās pasaules kārtība un mums operatīvi tai ir jāpakārtojas. Dīkstāve ietekmētu arī LHF nākamos lielos izaicinājumus, proti, vīriešu nacionālās izlases dalību pasaules čempionāta izslēgšanas spēlēs, Eiropas junioru čempionāta organizēšanu Rīgā, kā arī jaunatnes un junioru izlašu startus gaidāmajos finālturnīros," teikts paziņojumā.

"Operatīvajā darbā katru dienu esam kontaktā gan ar starptautiskajām, gan Latvijā vadošajām sporta organizācijām, lai kopā pieņemtu visus svarīgos lēmumus. Pēdējo gadu griezumā esam pierādījuši, ka varam būt konkurētspējīgi ar to resursu, kas mums ir stipri ierobežots, pie tam tas neliedza 2019. gadā aizvadīt vienu no labākajām sezonām Latvijas handbola vēsturē. Šis brīdis var būt izšķirošs mūsu sporta veidam, lai turpinātu augšupeju, un arī turpmāk mēs varētu lepoties ar mūsu sportistu individuālajiem un komandu sasniegumiem. Mēs esam komandu sporta veids un šobrīd esam Latvijas sportā šīs nominācijas turētājs - gada komanda! Tāpēc aicinām ikvienam šo pagodinājumu mūsu sporta veidā nēsāt ar godu un lepnumu un visiem kopā veidot Latvijas handbolu kā patiešām spēcīgu komandu."

Ārkārtas situācijas apstākļos LHF sadarbībā ar LKSSA esot panākusi, ka sporta nozare ir iekļauta aizsargājamo nozaru sarakstā, kā arī ir skaidrs regulējums, kā pašnodarbinātām personām (piemēram sportistiem, tiesnešiem, treneriem) vai klubu algotajiem treneriem ir iespēja saņemt dīkstāves pabalstu. Katram klubam ir jāizvērtē šī situācija. Ja nepieciešams, konsultējoties ar LHF ģenerālsekretāru, jāsniedz lūgumi VID par dīkstāves pabalstu saņemšanu. 

LHF ar IZM vienojusies par valsts dotācijas saglabāšanu neskartā apjomā, ar iespēju precizēt pasākumu sarakstu, kam tā tiks veltīta.

Uz augšu
Back