Latvijas handbola izlases pamatvārtsargs Kuģis nepaliks "Vardar" klubā

Latvijas handbola izlases vārtsargs Artūrs Kuģis FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvijas handbola izlases vārtsargs Artūrs Kuģis nākamsezon vairs nepārstāvēs Maķedonijas komandu Skopjes "Vardar", tomēr raižu par nākotni nav, jo aģents jau ir atradis vairākus citus labus variantus, sarunā ar Latvijas Handbola federāciju (LHF) teica sportists.

Sarunā ar LHF Kuģis norādīja, ka līdz robežu slēgšanai nepamanījās atgriezties dzimtenē un pašlaik ar visu ģimeni uzturas Maķedonijā. Viņš pirms šīs sezonas pievienojās Skopjes komandai, kurā iepriekš Latvijas vārdu jau nesa Dainis Krištopāns. Kuģim gan neizdevās pierādīt sevi šajā līmenī, jo patraucēja traumas, kā arī neizdevās iegūt trenera uzticību.

"Ar visu ģimeni šobrīd atrodamies Maķedonijā. Ievērojam noteiktos ierobežojumus un dzīvojamies pa mājām. Par sezonas turpinājumu nav nekādas skaidrības. Atsāksies vai beigsies pavisam, nezinām," situāciju ieskicē Latvijas izlases vārtsargs.

Zināms, ka Skopjes "Vardar" iepriekšējās sezonas cīnījusies ar finansiālām problēmām, tādējādi ir un bijušas problēmas ar algu izmaksu. Pašreizējās situācijas laikā skaidrs, ka būtiskus uzlabojumus gaidīt ir grūti.

"Pagaidām no kluba puses nav nekādu ziņu, vai būs kādas pārmaiņas, algu samazināšanas vai kas cits. Ir grūti kaut ko samazināt, ja algu neesam saņēmuši vairākus mēnešus. Klubā ir vairāki spēlētāji, kuri tikai martā saņēma algu par šīs sezonas pirmajiem diviem mēnešiem," nemainīgo situāciju raksturo Kuģis. 

"Varu gan atzīmēt, ka pats esmu daudz labākā situācijā. Pateicoties aģentam, esmu saņēmis algu par pussezonu, kas salīdzinoši ir labi. Tagad aģents turpina cīņu ar klubu, lai es saņemtu arī atlikušo atalgojumu - visus kavētos mēnešus."

Tikmēr par nākamo sezonu pilnīga skaidrība vēl nav. Tik zināms, ka "Vardar" rindas vairs netiks pārstāvētas.

"Par nākamo sezonu skaidrības ir maz. Vienīgais, kas ir skaidrs, ka "Vardar" nepalikšu. Bet, kur došos, vēl nav zināms.

Aģents ir atradis dažus labus variantus, bet tagad ir jānogaida, kad norimsies visa šī situācija ar vīrusu. Daudziem klubiem tas ļoti ietekmē budžetu, kā rezultātā skaidrības par nākamo sezonu vienkārši nav," nākotni iezīmē Kuģis.

Sportists gan neslēpj, ka ieguvumi no šādas sezonas tāpat ir daudz. "Noteikti turpmākajā karjerā varēšu paņemt līdzi iegūto pieredzi. Tas darbs, ko ieguldīju vasarā, trenējoties un apgūstot daudz ko jaunu, nebija viegls. Žēl, ka līdz galam nesanāca iegūt trenera uzticību. Pēc labām spēlēm vienalga tiku nosēdināts malā, pēc kā atkal bija vienkārši jāgaida sava iespēja."

"Ar veselību pašam varētu būt labāk. Jūtu, ka kāja vēl sāp. Par sezonu kopumā? Grūti novērtēt sezonu, kura vēl nav noslēgusies. Visi gaida, kad atsāksies Čempionu līgas turnīrs, jo uz to šeit koncentrējas vairāk," piebilst vārtsargs.

"Vardar" Eiropas Handbola federācijas (EHF) Čempionu līgas B grupā ar 14 punktiem ieņēma sesto vietu, kas garantēja vietu izslēgšanas spēļu turnīrā, kur komandai pretī stāsies Ungārijas "Szeged".

Kuģis līgumu ar Maķedonijas klubu Skopjes "Vardar", kas iepriekšējā sezonā kļuva par Čempionu līgas uzvarētāju, parakstīja pēc lieliskā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra Latvijas izlases sastāvā. Pirms tam vairākus gadus vārtsargs spēlēja Vācijā, tostarp otrajā bundeslīgā, Norvēģijā, bet Latvijā pārstāvēja Dobeles "Tenax" komandu.

Šī gada sākumā notikušajā Eiropas čempionātā Kuģim neizdevās aizvadīt pat vienu spēli, jo vienā no treniņiem tika atsvaidzināts iepriekš gūtais potītes savainojums.

Uz augšu
Back