NBA un NBPA vienojas par spēlētāju algu samazināšanu

FOTO: AP/Scanpix

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) un NBA spēlētāju asociācija (NBPA) piektdien panākušas vienošanos par basketbolistu algu samazinājumu 25% apmērā, sākot ar 15.maiju, vēsta ESPN apskatnieks Eidriens Vodžnarovskis.

Vodžnarovskis ziņo, ka NBA vēl 1.maijā saviem spēlētājiem izmaksās summu, kas paredzēta līgumā.

Šāds solis palīdzēs līgai veiksmīgāk cīnīties ar zaudējumiem, kas radušies nenotikušo spēļu dēļ.

Apskatnieks arī vēsta, ka šī vienošanās, iespējams, arī paātrinās sarunas par nākamās sezonas algām, uz kurām lielu ietekmi atstājusi pandēmijas straujā izplatība pasaulē.

NBA bija pirmā profesionālā līga pasaulē, kura pieņēma lēmumu par sezonas pārtraukšanu. Spēles NBA nenotiek kopš 11.marta, kad pirmais saslimšanas gadījums līgā tika konstatēts Jūtas "Jazz" spēlētājam Rūdijam Gobēram. Sezonas turpinājums tiek plānots maijā.

Līga gan vēl izskata vairākus variantus atlikušo spēļu aizvadīšanai. Iepriekš NBA komisārs Edams Silvers pauda iespēju, ka atlikušie šīs sezonas mači varētu notikt Lasvegasā, kurai jau ir pieredze ar vairāku komandu izmitināšanu vienlaikus, jo tieši šajā pilsētā noris Vasaras līgas spēles.

Ziemeļamerikas mediji iepriekš vēstījuši, ka fināls, iespējams, notiks vien augustā.

Pēdējo reizi pilna NBA sezona netika aizvadīta 2011./2012.gada sezonā, jo līga un spēlētāju asociācija nespēja vienoties par koplīgumu. Togad pirmie dueļi tika aizvadīti ap Ziemassvētku laiku, bet kopumā sezona sastāvēja no 66 spēlēm.

NBA saslimšana ar Covid-19 vīrusu tika konstatēta Losandželosas "Lakers", Denveras "Nuggets", Bostonas "Celtics", Detroitas "Pistons", Jūtas "Jazz" un citās vienībās, taču smagi saslimšanas gadījumi nav fiksēti.

Uz augšu
Back