Turkmenistānā atsākusies futbola sezona ar skatītājiem tribīnēs

FOTO: AFP/SCANPIX

Turkmenistāna svētdien atsākusi futbola sezonu, līdzjutējiem atgriežoties stadionos vienā no nedaudzajām valstīm, kas vēl nav pasludinājušas koronavīrusa saslimšanas gadījumu.

Apmēram 300 cilvēku apmeklēja divu turnīra tabulas vadošo Ašhabadas komandu cīņu starp pagājušās sezonas čempioniem "Altyn Asyr" un līgas līderiem "Kopetdag" 20 000 skatītāju ietilpības stadionā valsts galvaspilsētā.

Tikšanās beidzās ar neizšķirtu 1:1, abus vārtus gūstot otrajā puslaikā.

Tāpat kā vairāki citi AFP intervēti līdzjutēji, no kuriem neviens nevalkāja maskas, 60 gadus vecais "Kopetdag" līdzjutējs Murads sacīja, ka nebaidās no koronavīrusa pandēmijas un plāno turpināt apmeklēt spēles.

"Sports nogalina visus vīrusus," viņš jokoja. "Kad jūsu iemīļotā komanda uzvar, tas stiprina jūsu imunitāti."

Viņš cer, ka viņa komanda, kas četros mačos izcīnījusi divas uzvaras un divreiz spēlējusi neizšķirti, spēs saglabāt pirmo vietu turnīra tabulā. "Šis klubs ir leģendārs," saka Murads.

Autoritārā Vidusāzijas valsts sekoja citām pasaules valstīm, martā pārtraucot astoņu komandu virslīgas sacensības pēc tikai trim aizvadītām kārtām.

Nacionālā futbola federācija citēja Veselības ministrijas un Pasaules Veselības organizācijas ieteikumus slimības izplatības novēršanai.

Tomēr mēnesi vēlāk, neraugoties uz bažām, ka Turkmenistānas iestādes nenovērtē vīrusa draudus, futbols atgriezās valstī.

"Prieks paaugstina mūsu imunitāti," jokoja 34 gadus vecais uzņēmējs Aširs Jusupovs pirms spēles. "Mums nav koronavīrusa, tad kāpēc gan neatsākt mūsu līgu?"

Trīs bijušās Padomju Savienības valstis nav sekojušas globālajai tendencei pārtraukt profesionālo līgu darbību - Baltkrievija, Tadžikistāna un tagad Turkmenistāna.

Globālā interese par Baltkrievijas līgu ir uzplaukusi, bet Tadžikistānas Superkausa fināls šā mēneša sākumā tiešsaistē piesaistīja ziņkārīgus daudzās valodās runājošus sekotājus.

Baltkrievija, kas ir apstiprinājusi 4779 inficēšanās ar koronavīrusu gadījumus, tiek asi kritizēta par atļauju līdzjutējiem apmeklēt spēles.

Tadžikistāna sezonu ir sākusi ar spēlēm, kas notiek aiz slēgtām durvīm, pat ja tās autoritārā valdība tāpat kā Turkmenistāna, turpina uzstāt, ka valstī nav neviena saslimšanas gadījuma ar koronavīrusu.

7.aprīlī Turkmenistānas prezidents Gurbanguli Berdimuhamedovs tika rādīts valsts televīzijā, veicot izjādi ar zirgu, kā arī braucot ar velosipēdu, bet valsts iestāžu darbinieki piedalījās masu vingrojumu demonstrējumos visā valstī.

Šādi lieli publiski pasākumi ir pamudinājuši novērotājus uzdot jautājumu, cik nopietni valdība uztver pandēmiju.

Kopš tā laika Berdimuhamedovs ir licis ierēdņiem pastiprināt centienus atklāt visus koronavīrusa saslimšanas gadījumus un novērst vīrusa izplatīšanos.

Uz augšu
Back