LHF prezidents Bičevskis: Tas ir spļāviens sejā

Latvijas Handbola federācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis FOTO: Paula Čurkste/LETA

Eiropas Handbola federācijas (EHF) lēmums, kas paredz pilnībā atcelt pasaules čempionāta kvalifikācijas "play-off" 1. un 2. kārtas spēles, ir spļāviens sejā daudzu valstu handbolam, uzskata Latvijas Handbola federācijas (LHF) prezidents Mārtiņš Bičevskis.

EHF Izpildkomiteja piektdien videokonferencē pieņēma vairākus būtiskus lēmumus par izlašu turnīriem. Viens no tiem paredz, ka pasaules čempionāta kvalifikācijas "play-off" 1. un 2. kārtas netiks izspēlētas, vietas finālturnīrā sadalot pēc "Euro 2020" reitinga.

"Esmu absolūti šokēts par EHF lēmumu, kas principā tika pieņemts bez diskusijām. Mēs uzskatām, ka tas ir spļāviens sejā daudzu valstu handbolistiem un handbola sabiedrībai," LHF paziņojumā citēts Bičevskis.

"Neskatoties uz ārkārtīgi lielajiem izaicinājumiem, ko izraisa koronavīruss, šis lēmums neatbilst "fair-play" (godīgas spēles - aut.) principiem. Kā piemēru varam minēt olimpiskās spēles. Tās tika atceltas, pirmkārt gan vīrusa dēļ, domājot par sportistu veselību, gan arī lai saglabātu godīgus principus kvalifikācijā," norādīja LHF prezidents.

"Tāpēc mēs aicināsim iespējami daudz valstu pārstāvjus paust viedokli, ka šis jautājums ir liekams atkārtotai diskusijai, lai izvērtētu visas teorētiskās iespējas, kas ļautu izlasēm cīnīties par iespēju piedalīties pasaules čempionātā," sacīja Bičevskis.

1

"Protams, apzināsimies, ka īpaši sāpīgs šis lēmums ir vairākiem mūsu izlases spēlētājiem, jo vairāki līderi ir karjeras noslēguma fāzē. Viņiem tā pēc būtības var būt atņemta cerība jebkad dzīvē spēlēt pasaules čempionātā. Bet tas nemaina mūsu pārliecību, kas tas vispār kopumā nav godīgi pret jebkuru izlasi, kurai vēl pastāvēja iespēja cīnīties par vietu pasaules čempionāta finālturnīrā," uzsvēra LHF prezidents.

EHF Izpildkomiteja secinājusi, ka jūnijā nekādas handbola sacensības nevarēs notikt, kā rezultātā tiek pilnībā atcelta pasaules čempionāta kvalifikācijas 1. un 2. kārta.

Latvijai "play-off" 1. kārtā bija jāspēlē pret Izraēlu. Sākotnēji šīs spēles no aprīļa tika pārceltas uz jūniju, bet šobrīd ir skaidrs, ka arī jūnijā tās netiks aizvadītas.

Balstoties uz Eiropas čempionāta finālturnīra rezultātiem, atlikušās ceļazīmes uz pasaules čempionāta finālturnīru iegūst Slovēnija, Vācija, Portugāle, Zviedrija, Austrija, Ungārija, Baltkrievija, Islande, Čehija un Francija. Spānija, Horvātija un Norvēģija savu vietu bija garantējušas jau iepriekš kā trīs spēcīgākās komandas Eiropas čempionātā. Savukārt Dānija uz turnīru dosies kā iepriekšējā pasaules čempionāta uzvarētāja. 

2020. gada vasarā Rīgā bija plānots Eiropas čempionāta U-20 izlasēm B divīzijā. Ilgāku laiku notika pārrunas par datumiem, kad turnīru varētu aizvadīt. EHF pieņēma lēmumu, ka šīs sacensības nenotiks ne šajā vasarā, ne šogad vispār. Šobrīd noteiktais laiks ir 2021. gada janvāris, bet šajā jautājumā galīgais lēmums tiks pieņemts EHF Izpildkomitejas jūnija sanāksmē.

Uz augšu
Back