TVNET tiešraides arhīvs: E-BaTCC 1.posms

TVNET Auto
TVNET tiešraides arhīvs: E-BaTCC 1.posms
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Foto: Publicitātes foto

79 digitālā autosporta dalībnieki no 13 valstīm, tajā skaitā Latvijas, ir aizvadījuši kvalifikācijas kārtu un gatavojas piecu sacensību čempionātam, kurā noskaidros Baltijas labāko digitālā autosporta braucēju. Pirmās sacensības virtuālajā Biķernieku trasē norisināsies jau 10.maijā plkst.20, un tiešraidi būs iespējams skatīties portālā TVNET.

Covid-19 izraisītā krīze ir krietni ietekmējusi arī autosportu, tajā pašā laikā strauji aug arī digitālā autosporta popularitāte visā pasaulē – braucēji arvien biežāk izvēlas trenēties mājās autosacīkšu datorspēlēs, lai uzlabotu iemaņas un saglabātu sacensību garu.

Parasti tas tiek darīts ar speciāli šim nolūkam izgatavotiem simulatoriem – stūri, pedāļiem un ātrumpārslēdzējiem, kas gana precīzi simulē īstās sacensībās piedzīvotās izjūtas.

Foto: Publicitātes foto

Baltijas autošosejas čempionāta organizatori sadarbībā ar simulatoru sistēmu "World Sim Series" izveidoja "E-BaTCC" autošosejas sacensības, kas apceļo visas īstajā čempionātā paredzētas trases.

Foto: Publicitātes foto

Čempionāta uzvarētājam tiek pilnībā apmaksāta dalība īstās autošosejas sacensībās ar speciāli sagatavotu BMW 325 automašīnu. Lai kvalificētos čempionātam, bija nepieciešams aizvadīt kvalifikācijas kārtu virtuālajā Biķernieku trasē ar Porsche GT4 Clubsport vai SEAT Leon automašīnām. 

Foto: Publicitātes foto

79 dalībnieku konkurencē savus spēkus izmēģināja 13 braucēji no Latvijas. 20 labāko pulkā, kas startēs vienā sacensību braucienā, iekļuva četri Latvijas digitālie autosportisti - Dzintars Raits ieņēma godpilno 3. vietu, Jānis Hāns 11., Pēteris Guļāns 14., bet Jānis Kalvāns 20. vietu. Gan Dzintars Raits, gan Jānis Hāns ir īsti autošosejas braucēji, kas savu meistarību apliecina arī virtuālajā vidē. 

Foto: Publicitātes foto

Sacensību ilgums ir viena stunda, kuras laikā dalībniekiem jāveic arī boksu apmeklējums. Pirmais sacensību posms "DeWALT Grand Prix" notika Biķernieku trasē.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu