Dome izsola savas kapitāldaļas skandālā ierautajā FK "Ventspils"

FK "Ventspils" futbolisti FOTO: FK Ventspils Futbola Klubs (Facebook)

Ventspils pilsētas dome ar 79 864 eiro sākumcenu izsola tai piederošās SIA "Futbola kluba "Ventspils"" kapitāldaļas, liecina izsoles paziņojums pašvaldības mājaslapā.

Pašvaldība pārdod 898 kapitāla daļas jeb 11,23% no pamatkapitāla, kuru vērtība ir 127 516 eiro. Līdz 6.jūlijam plkst.16 domē jāiesniedz pieteikumi par dalību izsolē, pievienojot maksājumu apliecinošu dokumentu par drošības naudas iemaksu 7986 eiro jeb 10% apmērā no izsoles sākumcenas. Dokumentus var nosūtīt arī uz e-pastu "dome@ventspils.lv". 

Izsole notiks 8.jūlijā plkst.17 Ventspils pilsētas domē.

Dome vairāku apsvērumu dēļ secinājusi, ka nav jāturpina pašvaldības līdzdalība kapitālsabiedrībā un domei piederošās kapitāla daļas ir jāpārdod. 

Domē skaidro, ka šāds lēmums pieņemts, izvērtējot atdevi no pašvaldības līdzdalības futbola klubā "Ventspils", kā arī to, ka domei nav iespēju ietekmēt lēmumus un balsojuma rezultātus uzņēmuma dalībnieku sapulcēs, jo tai ir mazākuma ietekme. Tāpat lēmums pamatots ar administrēšanas izmaksām, kas pašvaldībai rodas, piedaloties kapitālsabiedrības dalībnieku sapulcēs, izskatot to materiālus un Valsts pārvaldes iekārtas likuma un Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasības.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Futbola kluba "Ventspils"" 50,09% kapitāldaļu pieder SIA "Ventspils futbola sabiedrība", 34,31% kapitāldaļu īpašnieks ir SIA "VK Tranzīts", 11,23% kapitāldaļu - Ventspils pilsētas domei, 2,5% - AS "Kālija parks" un atlikušo 1,88 % kapitāldaļu īpašnieks ir AS "Ventspils tirdzniecības osta". Kā patiesā labuma guvējs reģistrēts Krievijas pilsonis Adlans Šišhanovs.

2018.gadā futbola kluba apgrozījums bija 1 321 649 eiro, peļņa - 123 562 eiro. Pagājušā gada finanšu rādītāji vēl nav publiskoti. Uzņēmumā nodarbināti 50 cilvēki.

Trešdien telekanāls TV3 vēstīja par tā rīcībā esošu informāciju, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) futbola klubā "Ventspils" atklājis aplokšņu algu izmaksu lielos apjomos. Tāpēc esot sākti kriminālprocesi un veiktas vairākas kratīšanas ar futbola klubu "Ventspils" saistītās telpās un personu dzīves vietās.

TV3 vēstīja, ka šajā lietā statuss - personas, pret kurām sākts kriminālprocess - ir piemērots par līdzīgiem noziegumiem Moldovā apsūdzētajam futbola kluba "Ventspils" prezidentam Šišhanovam, bijušajam kluba direktoram Andrejam Butrikam, kluba menedžerim Nikolajam Djakinam un finanšu direktoram Sergejam Usačevam.

Latvijas Futbola federācija (LFF) ceturtdien gaida futbola kluba "Ventspils" oficiālu skaidrojumu, lai spriestu par turpmāko rīcību un kluba statusu. Federācijas amatpersonas esot patiesi satrauktas par izskanējušo informāciju un apsūdzībām. 

"Ceram uz aktīvu kluba rīcību, skaidrojot situāciju gan sabiedrībai, gan saviem sadarbības partneriem, tajā skaitā mums," teikts LFF skaidrojumā.

Uz augšu
Back