Vai gaidāms Taisona un Holifīlda trešais duelis?

Vai gaidāms Taisona un Holifīlda trešais duelis?
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Maiks Taisons nokož daļu no Evandera Holifīlda auss
Maiks Taisons nokož daļu no Evandera Holifīlda auss Foto: AP/Scanpix

Četrkārtējais smagā svara pasaules čempions boksā Evanders Holifīlds 57 gadu vecumā gatavojas atgriezties ringā labdarības nolūkos, cerot palīdzēt koronavīrusa pandēmijas skartajiem, Holifīlds ceturtdien paziņoja savā "Twitter" kontā.

Tas varētu būt pamats viņa trešajai cīņai pret Maiku Taisonu vairāk nekā 20 gadus pēc pirmajām divām cīņām. Iepriekš vēlmi atgriezties ringā labdarības nolūkos pauda arī "Dzels Maiks".

Holifīlds saka, ka cīnīsies paraugcīņās, lai iegūtu atbalstu "Unite4OurFight" projektam, kas palīdz mācīšanās un emocionālās attīstības projektos, kuru mērķis ir bērni, kuriem iešanu skolā pārtrauca nāvējošā vīrusa uzliesmojums.

"Vai esat gatavi? Tas brīdis, ko jūs visi esat gaidījuši. Čempions ir atpakaļ." Holifīlds ierakstīja "Twitter" kontā. "Es gribētu paziņot, ka atgriezīšos ringā. Es cīnīšos paraugmačos par lielu mērķi."

Holifīlds veicis gājienu pēc tam, kad 53 gadus vecais Taisons uzsāka treniņus, sakot, ka vēlas atgriezties boksā labdarības dēļ.

Holifīlds nav cīnījies kopš uzvaras pār Dānijas bokseri Brianu Nīlsenu 10.raundā Kopenhāgenā 2011.gadā, karjeras bilanci uzlabojot līdz 44-10 un diviem neizšķirtiem.

Viņam pēdējo reizi kāds no trim pasaules čempiona kroņiem kādā no trim nozīmīgākajām boksa versijām smagajā svarā piederēja 2001.gada sākumā pēc tam, kad 2000.gada augustā Holifīlds sakāva Džonu Ruisu cīņā par Pasaules Boksa asociācijas (WBA) titulu.

"Mans vārds tapa cīņas laikā," labdarības vietnē teica Holifīlds. "Ir pienācis laiks atkal vest šo cīnītāju ringā kopā ar cilvēku, kāds vienmēr esmu bijis. Ir pienācis laiks spert soli, jo pilsoņiem ir vajadzīga palīdzība kā vēl nekad."

Holifīlds 1996.gadā Taisonu uzvarēja 11.raundā, iegūstot WBA titulu, un pēc tam uzvarēja viņu arī 1997.gada atkārtotajā mačā, kad Taisons tika diskvalificēts par daļas Holifīlda auss nokošanu.

Divas citas Holifīlda lielākās cīņas notika 1999.gadā, kad viņš vispirms Ņujorkā pretrunīgi vērtētajā mačā par neapstrīdamā pasaules čempiona kroni smagajā svarā cīnījās neizšķirti, bet pēc astoņiem mēnešiem Lasvegasā ar vienprātīgu lēmumu zaudēja britu zvaigznei.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu