Baltijas handbola līgas dalībnieces Latvijas čempionātu sāks no ceturtdaļfināla

Guntis Ciematnieks FOTO: Paula Čurkste/LETA

Baltijas līgā startējošās pašmāju komandas Latvijas čempionātu handbolā sāks no ceturtdaļfināla, aģentūrai LETA atklāja Latvijas Handbola federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas handbola federācijas vienojušās par jaunu Baltijas handbola līgas formātu - turpmāk šajā turnīrā startēs 12 komandas, pa četrām no katras valsts.

Šāds formāts paredzētu, ka četras spēcīgākās Latvijas komandas startētu tikai Baltijas līgas turnīrā, savukārt pārējās komandas no "SynotTip" handbola virslīgas apvienotos ar pirmās līgas komandām, tādā veidā izveidojot pilnvērtīgu Latvijas čempionātu ar iespēju augt un kādu sezonu izkarot sev vietu Baltijas līgas turnīrā.

No Latvijas komandām dalībai turnīrā uzrunāts šīs sezonas vadošais četrinieks - Dobeles "Tenax", Rīgas "Celtnieks", "Ogre" un Ludzas "Latgols".

"Ja kāda no komandām atteiksies, tad piedāvāsim kādai citai. Taču neizslēdzam iespēju startēt arī ar trim vai divām komandām. Lietuvai un Igaunijai konkurence ir atbilstoša, un viņi tikai gaida to, lai iedotu kādai komandai "wild card". Tā kā 12 komandas būs," stāstīja Ciematnieks.

"Baltijas līgas dalībnieces Latvijas čempionātā iesaistīsies no ceturtdaļfināla. Esam iezīmējuši, ka Latvijā izslēgšanas turnīrs sāksies martā," pauda Ciematnieks.

Baltijas līgas pēdējo trīs vietu ieguvējs nebūs pasargātas no izkrišanas, tādējādi dodot citām vienībām iespēju iekļūt apvienotajā čempionātā.

Baltijas līgas čempions pirmo reizi tika noteikts 1993.gadā. Šo gadu laikā ir spēlējušas komandas no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Somijas un Grenlandes.

Iepriekšējās četras sezonas turnīrā triumfēja Somijas komanda Rīhimeki "Cocks".

Uz augšu
Back