Bez dušām un spļaudīšanās MLB plāno droši atgriezties spēlēs

FOTO: Reuters/ScanPix

Augstākās beisbola līgas (MLB) spēlētājiem pēc spēlēm būs aizliegts izmantot dušas, un saskaņā ar izstrādātajām vadlīnijām nenotiks labu epizožu atzīmēšana ar dūru sasišanu starp spēlētājiem, kā arī saulespuķu sēkliņu spļaušana uz rezervistu soliņa, vēsta līgas amatpersonu izstrādātie noteikumi.

Jaunie ierobežojumi, kas jāapstiprina spēlētāju arodbiedrībai, ieviestu arī sociālu distancēšanos, kas nozīmē, ka pēc mājupskrējiena nav pieļaujami nekādi apskāvieni vai "pieci došana", kā arī aizliegums košļāt tabaku, sestdien ziņoja ASV mediji.

Spēlētājiem būs jāiziet ikdienas temperatūras pārbaudes, un viņiem būs jādezinficē savas rokas katru puslaiku. MLB katru nedēļu plāno veikt tūkstošiem Covid-19 testu klubu spēlētājiem, treneriem, vadībai un stadiona personālam.

Pēc spēlēm stadionā dušas netiks atļautas.

MLB uzskata, ka 67 lappušu garie atgriešanās spēlē noteikumi aizkavēs Covid-19 izplatību, jo līga cer sākt saīsinātu 2020.gada sezonu līdz jūlija sākumam, ziņo tīmekļa vietne "The Athletic".

Spēlētājiem, kas nav sastāvā, būs jāsēž papildu sēdvietās sociālā attālumā, nevis zemē. Komandas personālam būs jāvalkā sejas maska.

Būtiskākajam komandas personālam tāpat kā viņu ģimenes locekļiem koronavīrusa pārbaude tiks veikta vairāk nekā reizi nedēļā.

Ikviens, kura pārbaudes rezultāts būs pozitīvs, nekavējoties tiks ievietots karantīnā.

Uz augšu