Somija triumfē esporta pasaules čempionātā hokejā
Papildināts

FOTO: www.iihf.com

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā e-pasaules čempionātā pārliecinošu uzvaru svētdien svinēja Somijas izlase, kas finālā bija pārāka pār kaimiņiem zviedriem, vēsta IIHF.

IIHF "Esports Fan Championship" svētdien uzvaru svinēja Somijas izlase, kas divu spēļu summā ar 24-8 uzvarēja zviedrus.

Somiju šajā čempionātā pārstāvēja Ēriks Tamenpā (spēlētāja vārds - "Tilantekija") un Joels Milimaki ("Rottadee").

"Rottadee" mačus aizvadīja uz spēļu konsoles "Playstation 4", bet viņa pārinieks spēkojās uz "Xbox One" konsoles. Milimaki aizvadīja fināla pirmo maču, gūstot uzvaru ar 15 vārtu pārsvaru.

"Nezinu, kas notika, bet es "Rottadee" izveidošu fanu klubu. Nespēju valdīt emocijas, kad redzēju, cik daudz vārtu viņš gūst," teica Tamenpā. "Viņš man ļoti atviegloja situāciju."

Zviedrija iepriekš pusfinālā ar 17:16 uzvarēja Kanādu, bet somi ar 33:8 pieveica Krieviju.

Līdz finālam somi kopumā bija ielaiduši vien 21 vārtus.

Virtuālajā pasaules čempionātā piedalījās tās 16 valstu izlases, kas šogad būtu spēkojušās Šveicē plānotajā pasaules čempionātā. Tostarp arī bija Latvija, kas jau astotdaļfinālā ar 15-16 zaudēja Slovākijai.

Latviju šajā čempionātā pārstāvēja Kristers Bauers un Juris Lopatko.

Lai pārstāvētu savu valsti virtuālajā pasaules čempionātā, potenciālajiem dalībniekiem bija jāaizvada reģionālā atlase. Proti, spēlētāji izvēlējās konkrēto spēļu konsoli un vēlāk aizvadīja atlases turnīru, pēc kura arī ieguva vai neieguva iespēju spēkoties e-čempionātā.

Visi 32 turnīra dalībnieki saņems pasaules čempionāta ripu. Tāpat dalībniekiem nākamgad būs iespēja klātienē vērot pasaules čempionātu hokejā, kas notiks Rīgā un Minskā.

"Esports Fan Championship" 29.maijā iesākās ar astotdaļfināliem.

Uz augšu
Back