Arī Džokovičs un viņa sieva inficējušies ar koronavīrusu

FOTO: AP/Scanpix

Balkānu labdarības četru nedēļu garās Adrijas tūres rīkotājs Novāks Džokovičs otrdien atklājis, ka inficējies ar koronavīrusu, kļūstot jau par sesto sacensību dalībnieku, kurš sasirdzis ar vīrusu.

Balkānu labdarības četru nedēļu garajā Adrijas tūrē ar koronavīrusu inficējušies Grigors Dimitrovs un Borna Čoričs.

Iepriekš Džokovičs atteicās veikt pārbaudes, bet otrdien savā mājaslapā publicēja ierakstu, kas vēsta ar vīrusu inficējies ir ne tikai viņš pats, bet arī sportista sieva. Bērnu testa rezultāti bijuši negatīvi.

Pasaules pirmā rakete atklāja, ka neizjūt izteiktus slimības simptomus, taču nākamās divas nedēļas pavadīs pašizolācijā.

"Tūri organizējām brīdī, kad vīruss jau lēnām atkāpās. Patiesi nožēloju ikvienu inficēšanās gadījumu, kas konstatēts sacensībās," pauda Džokovičs, kura rīcību nevairījās kritizēt Lielbritānijas pirmā rakete Dens Evans, kā arī tenisa "sliktais puisis" Niks Kiris.

Jau pirmdien bija zināms, ka ar vīrusu inficējušies arī Džokoviča un Dimitrova treneri itālietis Marko Paniki un vācietis Kristiāns Grohs.

Savukārt vietējais portāls "24Sata" vēstīja, ka Horvātijas slimnīcā uz pārbaudēm vēlāk ieradušies arī Marins Čiličs un Aleksandrs Zverevs. Tāpat pārbaudes veicis arī Horvātijas premjerministrs Andrejs Plenkovičs, kurš Zadarā tikās ar spēlētājiem.

Džokovičs ierosināja aizvadīt četru nedēļu Adrijas tūri, lai savāktu naudu labdarībai un dotu tenisistiem iespēju aizvadīt dažas spēles laikā, kad oficiālas spēles koronavīrusa dēļ nav notikušas kopš marta.

Adrijas tūres Balkānos trešais posms bija paredzēts no 27. līdz 28.jūnijam Melnkalnes galvaspilsētā Podgoricā, bet 3. un 4.jūlijā tenisistiem jātiekas Bosnijas un Hercegovinas ziemeļrietumu pilsētā Banja Lukā.

Turnīru bija plānots noslēgt 5.jūlijā ar paraugspēli Sarajevā starp Džokoviču un Bosnijas pārstāvi Damiru Džumhuru, taču nu jau skaidrs, ka šis duelis izpaliks, jo serbs turpmākās divas nedēļas būs paškarantīnā.

Labdarības mači tiek izspēlēti līdz diviem uzvarētiem setiem un četriem uzvarētiem geimiem setā. Iegūtā nauda tiks ziedota dažādām reģionālajām labdarības organizācijām.

Uz augšu
Back