Latvijas izlase "play-off" spēles "Fed Cup" turnīrā aizvadīs nākamā gada februārī

Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko FOTO: AP/Scanpix

Latvijas sieviešu tenisa izlase iepriekš uz nenoteiktu laiku atceltās Federāciju kausa kvalifikācijas spēles aizvadīs nākamā gada 5. un 6.februārī, piektdien paziņoja Starptautiskā Tenisa federācija (ITF).

ITF 11.martā paziņoja, ka "Covid-19" vīrusa straujās izplatības dēļ uz nenoteiktu laiku pārceltas Federāciju kausa fināla sacensības, kā arī kvalifikācijas turnīru spēles, kurās aprīļa vidū startēt bija paredzēts Latvijas izlasei.

Federāciju kausa fināls no 14. līdz 19.aprīlim bija paredzētas Budapeštā Lāslo Papa arēnā, bet nu jau fināls pārcelts uz nākamā gada 13.-18.aprīli, nemainot norises vietu.

Sacensības šogad noorganizēt liedz "Covid-19" radītie sarežģījumi, kas apgrūtina loģistikas un citu organizatorisko pasākumu īstenošanu.

Savukārt "play-off" spēles, kuru norise šogad bija ieplānota aprīlī, nākamgad notiks 5. un 6.februārī. Latvijas izlasei paredzēta cīņa ar Indiju. Kopumā "play-off" turnīrā gaidāmas astoņas cīņas.

Tāpat vēl uz nenoteiktu laiku pārceltas Amerikas un Āzijas/Okeānijas otrās grupas spēles, kā arī Eiropas/Āfrikas trešās grupas mači.

2022.gadā sagaidāms, ka sacensību kalendārs atgriezīsies iepriekšējās sliedēs.

Februāra sākumā Latvija ar Aļonu Ostapenko un Anastasiju Sevastovu ierindā ar 2-3 Evretā piekāpās mājiniecēm ASV tenisistēm un neiekļuva spēcīgāko 12 komandu skaitā, lai startētu finālā.

Vienu uzvaru Latvijas izlasei guva Anastasija Sevastova, kura Serēnai Viljamsai sagādāja pirmo zaudējumu Federāciju kausā kopš 1999.gada. Viljamsa iepriekš nebija zaudējusi 14 vienspēlēs pēc kārtas.

Latvijas sportiste vēlāk saņēma balvu par lielāko atdevi.

Uz augšu
Back