Žagars izpelnās NBA drafta analītiķa un talantu skauta uzslavas

Artūrs Žagars
Artūrs Žagars Foto: Club Joventut Badalona/Facebook

Latvijas perspektīvais basketbolists Artūrs Žagars izpelnījies Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta analītiķa Maika Šmita un jauno talantu skauta Zeka Milnera uzslavas.

Žagars ceturtdien Spānijas augstākās basketbola līgas (ACB) sezonas noslēguma turnīra mačā palīdzēja Badalonas "Joventut" komandai A grupas spēlē ar rezultātu 76:74 pārspēt Vitorijas "Kirolbet Baskonia" vienību, kuras rindās spēlēja Artūrs Kurucs.

Perspektīvais saspēles vadītājs spēli sāka "Joventut" pamatpieciniekā, laukumā kopumā pavadīja 25 minūtes, guva 11 punktus (2p. 3/5, 3p. 1/3, s.m. 2/2), izcīnīja 2 atlēkušās bumbas, veica 2 rezultatīvas piespēles, pieļāva 4 kļūdas.

54 sekundes pirms mača finālsvilpes Žagars izvirzīja savu komandu vadībā ar 75:74, gūdams spēles uzvaras grozu. "Joventut" ar Žagaru laukumā iemeta par 11 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija labākais +/- rādītājs komandā.

"Daži jauki momenti 6 pēdas un 3 collas (1,90 metrus) garajam "Joventut" saspēles vadītājam Artūram Žagaram uzvarā pret "Baskonia". 11 punkti un 2 rezultatīvas piespēles 25 minūtēs," raksta NBA drafta analītiķis no ESPN.

"Abas komandas dod daudz minūtes jaunajiem spēlētājiem, tomēr patīkami redzēt viņa talantu. Prasmīgs + kreatīvs," uzskata Šmits, kurš arī norādīja, ka Žagars licis par sevi manīt jau iepriekš FIBA turnīros, pārstāvot Latvijas izlasi.

Savukārt jauno talantu skauts Milners uzslavējis Žagara ātruma dotības, izceļot spēles epizodi, kurā viņš apspēlē Kurucu.

"Tiešām jauks Artūra Žagara sniegums. Parādīja labu paātrinājumu un eksplozivitāti, tika līdz groza apakšai un noslēdza [uzbrukumu] ar kreiso roku."

Teicami savā pirmajā pilnvērtīgajā ACB līgas spēlē sevi apliecināja Kurucs, kurš 15 minūtēs guva 6 punktus (2p. 1/1, 3p. 1/2, s.m. 1/1), veica 2 rezultatīvas piespēles un bloķēja 1 metienu.

"Baskonia" ar Kurucu laukumā guva par deviņiem punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija otrs labākais rādītājs vienībā.

Žagars un Kurucs bija Latvijas U-18 izlases līderi Eiropas čempionātā, kas 2018. gadā risinājās Latvijā. Toreiz, galvenokārt pateicoties viņu pūlēm, Latvijas komanda izcīnīja sudraba godalgas, finālā piekāpjoties Serbijas vienaudžiem.

Kurucs pieteicies šā gada NBA draftam, bet Žagars gan savu kandidatūru no 2020. gada drafta ir atsaucis.

NBA draftam Žagars varēs pieteikties arī 2021. un 2022. gadā.