Tas ir oficiāli: Igaunijā notiks WRC posms

LETA
Tas ir oficiāli: Igaunijā notiks WRC posms
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Kadri no pasaules rallija čempionāta (WRC)
Kadri no pasaules rallija čempionāta (WRC) Foto: EPA/AFP/Scanpix

Pasaules rallija čempionāta (WRC) sezona turpināsies ar etapu Igaunijā, tai kļūstot par 33.valsti, kas uzņem prestižās sacensības, ceturtdien paziņoja Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA).

Jau ziņots, ka Igaunijas valdība gatava atbalstīt pasaules rallija čempionāta (WRC) posma rīkošanu valstī ar 2,5 miljoniem eiro, lai tas notiktu Igaunijas rallija laikā. Ceturtdien kļuva zināms, ka igauņu iepriekš pieliktās pūles nesušas augļus.

Rallijs ziemeļu kaimiņzemē 4. līdz 6.septembrī dos startu sezonas turpinājumam. Igaunija tādējādi kļuvusi par 33.valsti, kas kopš 1973.gada uzņēmusi WRC posmu.

Par iepriecinošajiem jaunumiem Tallinā vietējos un arī starptautisko līdzjutējus informēja Igaunijas premjerministrs Jiri Ratas un WRC vadītājs Olivers Sīsla.

"Ar prieku varu paziņot, ka pēc vairāku mēnešu ilgiem pūliņiem visām iesaistītajām pusēm ir izdevies vienoties par sezonas kalendāru, kurā gan vēl varētu notikt izmaiņas," teica FIA rallija direktors Īvss Matons. "Pateicoties neatlaidīgam organizatoru darbam, esmu pārliecināts, ka šosezon notiks vismaz astoņi posmi."

Foto: EPA/AFP/Scanpix

"Igaunijas rallijs atklās sezonas turpinājumu, un zinu, ka Igaunijas Autosporta savienība ir ieguldījusi lielas pūles, lai parūpētos, ka posms valstī notiks pēc augstākajiem WRC standartiem."

Pērnā gada pasaules čempionam Otam Tenakam šī būs lieliska iespēja klātienē priecēt vietējo publiku.

Piektdien plānoti sacensību testi un atklāšanas ceremonija, bet sacīkstes īsākā formātā noritēs sestdien un svētdien. Plānots, ka sacensības notiks Tartu pilsētas apkaimē, bet komandu serviss būs izvietots Igaunijas Nacionālajā muzejā.

WRC čempionāta sezona tika apturēta pēc trim posmiem, bet iepriekš uz jūniju pārceltais Sardīnijas etaps tagad plānots laikā no 29.oktobra līdz 1.novembrim.

Pēc posma Igaunijā braucēji sacensības turpinās Turcijā (24.-27.septembris), Vācijā (15.-18.oktobris), Itālijā (29.oktobris - 1.novembris), bet sezonas izskaņa 19.-22.novembrī iecerēta Japānā.

Vēl gan pastāv iespēja, ka 2.- 4.oktobrī sacīkstes būs vērojamas arī Beļģijā, savukārt par etapa norisi Horvātijā vēl tiks lemts.

Tāpat kļuva zināms, ka Argentīnas rallija posms, kas ik gadu pulcē teju miljons līdzjutēju, šogad nenotiks. Posma norise Dienvidamerikas kontinentā bija plānota aprīlī. Jau iepriekš tika atcelti Portugālē, Kenijā, Somijā, Jaunzēlandē un Velsā paredzētie ralliji. 

Foto: EPA/AFP/Scanpix

FIA arī norādīja, ka WRC junioru čempionāta kalendārs būs zināms tuvākajā laikā.

Pēc FIA datiem titula iegūšanai jāpabeidz septiņi sezonas posmi. Līdz Covid-19 pandēmijai tika pabeigtas trīs sacensības, kas FIA liek apsvērt alternatīvas iespējas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Eiropas rallija čempionāta (ERC) Latvijas posms "Rally Liepāja" netiks iekļauts WRC kalendārā.

WRC rīkotāji un "RA Events" pirms nepilnām trim nedēļām sāka sarunas par Liepājas rallija iespējamu iekļaušanu 2020.gada sezonas kalendārā.

Neskatoties uz abu pušu ieinteresētību un ERC rīkotāja "Eurosport Events" atbalstu apvienota rallija sarīkošanā, "RA Events" šobrīd turpinās darbu tikai pie FIA Eiropas rallija čempionāta otrā posma sarīkošanas, kura norise paredzēta 14.- 16.augustā.

Iepriekš deputāti šai iecerei pauda atbalstu Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē.

Sezonas sākumā no janvāra līdz marta vidum tika aizvadīti trīs posmi, kas norisinājās Montekarlo, Zviedrijā un Meksikā, kopvērtējuma vadībā atrodoties "Toyota" franču braucējam Sebastjanam Ožjē.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu