Aprēķināts, ka Eiropas futbola klubi Covid-19 dēļ zaudēs vairākus miljardus eiro

Futbola bumba (ilustratīvs attēls)

FOTO: pixabay.com

Vecā kontinenta futbola klubi Covid-19 pandēmijas rezultātā zaudēs aptuveni četrus miljardus eiro, ziņo Eiropas Klubu asociācija (ECA).

ECA prognozē, ka šajā sezonā 55 valstu klubu zaudējumi būs 1,6 miljardi eiro, bet nākamajā - 2,4 miljardi.

Kontinenta klubu jumtorganizācija lēš, ka no izpētītajām desmit līgām, to vidū arī Anglijas, Itālijas, Vācijas, Spānijas un Francijas čempionātiem, zaudējumi varētu būt 3,6 miljardu eiro apmērā, no tiem 1,5 miljardi par nepārdotajām biļetēm.

Septiņas no desmit izpētītajām līgām ir atsākušas vai pabeigušas nacionālos čempionātus, savukārt Francija, Nīderlande un Skotija savus turnīrus pārtrauca pilnībā. Peļņas zudumi tiek prognozēti arī no nepārdotajām televīzijas tiesībām, tāpat nav zināms, kad stadionos atgriezīsies skatītāji.

"Cik šobrīd esam izpētījuši, Covid-19 radījis seismisku šoku pat tajās līgās, kurās sezona turpinājās. Finansiālas sekas nemazinās no tā, ja čempionāti atsākas. Tas turpināsies arī nākamajā sezonā, tāpēc mums vajadzētu veidot futbolu kā ilgtspējīgu industriju," pauž ECA prezidents Čārlijs Māršals.

ECA arī izanalizējusi, ka 2021.gadā pieaugs atalgojuma/ienākumu attiecība. Pērn tie bija 59,6%, bet nākamgad pieaugs uz 70,1%, kas ir par 7,2% vairāk nekā pie scenārija, ja nebūtu bijusi koronavīrusa pandēmija.

ECA uzsver, ka situācija vēl sliktāka būs tajās līgās, kur izmaksas krietni pārsniedz ienākumus.

Uz augšu