Nenotikušā Vimbldonas turnīra rīkotāji tenisistiem izmaksās kompensācijas

Vimbldonas tenisa turnīra korts

FOTO: AFP/LETA

Prestižā Vimbldonas tenisa turnīra rīkotāji, neraugoties uz atceltajām sacensībām, nolēmuši tenisistiem izmaksāt naudas balvas, kuras šogad būtu iespējams iegūt, piedaloties turnīrā, piektdien paziņoja Visanglijas launtenisa un kroketa klubs (AELTC).

128 spēlētāji, kuri būtu piedalījušies prestižā turnīra pamatsacensībās, saņems 25 000 sterliņu mārciņu jeb nepilnus 28 000 eiro, bet kvalifikācijā startēt plānojušajiem tenisistiem tiks piešķirtas mazākas prēmijas.

Kopumā organizatori naudas prēmijas plāno piešķirt 620 spēlētājiem, tostarp arī ratiņtenisa un dubultspēļu tenisistiem. Finansiāls atbalsts tiks sniegts arī līnijtiesnešiem un spēļu galvenajiem soģiem.

AELTC kopumā naudas balvās plāno izmaksāt 10 miljonus mārciņu (aptuveni 11,18 miljonus eiro). Šāds lēmums tika pieņemts pēc konsultēšanās ar apdrošinātājiem.

Tāpat zināms, ka nākamgad izsētie numuri Vimbldonā vīriešu sacensībās tiks piešķirti pēc ATP tā brīža ranga, nevis datorsistēmas izlozes, kā tas notika iepriekš. AELTC šādu lēmumu pieņēma pēc konsultēšanās ar spēlētājiem.

Nākamgad turnīrs paredzēts no 28.jūnija līdz 11.jūlijam.

"Lai uzlabotu turnīra kvalitāti un padarītu spēles baudāmākas, aprunājāmies ar tenisistiem, pēc kā lēmām, ka izlozes sistēma, kas strādā jau kopš 2002.gada, savu ir nokalpojusi," teikts AELTC paziņojumā. "Nākamā gada vīriešu sacensību izspēles režģis tiks balstīts un tā brīža pasaules rangu."

"Dāmu konkurencē izlozes kārtība paliks nemainīga."

Covid-19 radītās pandēmijas dēļ uz septembri pārcelts Francijas atklātais čempionāts, bet "US Open" norise plānota no 30.augusta līdz 7.septembrim.

Uz augšu