Treneris: Pieņemtā konfesija Kohai karjerā netraucēs, taču šobrīd vairāk satraucos par viņas veselību

Эдуард Андрушкевич FOTO: Aivars Ķesteris, Ventas Balss

Nesen pieņemtā islāma ticība Rebekai Kohai netraucēs turpmākajā karjerā, taču šobrīd raizes rada sportistes veselība, pirmdien sarunā ar ziņu aģentūru LETA teica svarcelšanas treneris Eduards Andruškevičs.

Sporta, jo īpaši smagatlētikas līdzjutēji, svētdienas vakarā svarcēlājas Rebekas Kohas "Instagram" profilā varēja lasīt patīkamu, bet vienlaikus arī satraucošu ziņu. Proti, titulētā Latvijas svarcēlāja nesen pārgājusi islāmā. Viņas partneris ir Katarā dzimušais diska metējs Moazs Muhameds Ibrahims, tāpēc latviete pēc neilga kopā būšanas laika pieņēma lēmumu pāriet citā reliģiskajā konfesijā - islāmā.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rebeka Koha (@rebeka_koha) on

Abi sportisti viens otru satika starptautiskās sacensībās Dohā, bet jau martā Latvijas mediji ziņoja, ka abus vieno kas vairāk nekā vienkārša draudzība. Sarunā ar ziņu aģentūru LETA abu jauniešu spēcīgās jūtas apstiprināja arī svarcelšanas treneris Andruškevičs.

"Rebeka man jau sen teica, ka mīl šo puisi... Tā gan ir viņas personīgā dzīve, bet runājām, un es teicu, ka, ja izvēlies pieņemt šo ticību, daudz pirms tam vēl ir jāapgūst," pauž treneris. "Viņa man atbildēja, ka visu ļoti labi apzinās."

"Domāju, ka visa pamatā ir mīlestība. Ar Rebeku iepriekš runājām... Viņa teica, ka šis nekādi netraucēšot karjerai, taču tagad jau ir cita ķibele - veselības likstas. Par sportistes veselības stāvokli informēta ir arī Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) ārste Līga Cīrule, kura sākotnējās pārbaudēs neko gan neatrada, lai arī Rebekai ir problēmas ar ceļiem. Viņai šobrīd ir grūtības izturēt lielu slodzi."

Vēl martā notikušajā Latvijas čempionātā Koha raušanas disciplīnā tika galā ar 104 kilogramus smagu svara stieni, bet grūšanā 126 kilogramus izdevās izgrūst no krūtīm, taču noturēt stieni nebija pa spēkam. 

"Satraucos par to, vai Rebeka spēs izturēt visu programmu. Latvijas čempionātā viņa nostartēja labi, bet, šobrīd ir problēmas ar veselību un zinu, ka Rebeka nevēlēsies cīnīties par desmito pozīciju," skaidro speciālists. "Pavasarī iespētais rezultāts vēl ir jāatkārto."

Šogad Somijas pilsētā Rovaniemi no 10. līdz 20.septembrim bija plānots Eiropas čempionāts junioriem un U-23 vecuma grupas sportistiem, taču pagājušajā nedēļā sacensības tika pārceltas uz nākamo gadu. Šīs ir vienas no daudzajām sacensībām, kas tiek pārceltas uz vēlāku norises laiku, tāpēc tuvākās sacensības Latvijas izlases sportisti plāno aizvadīt tepat dzimtenē.

"Šobrīd vēl ir palicis Eiropas čempionāts pieaugušajiem Maskavā, kas notiks oktobra beigās un novembrī. Tajā noteikti jāstartē visiem sportistiem, ja reiz plānots piedalīties Olimpiādē," saka Andruškevičs. "Augusta nogalē piedalīsimies Latvijas čempionātā atsevišķos vingrinājumos, tāpat plānoti daži turnīri."

"Esam saņēmuši uzaicinājumus arī no kaimiņiem lietuviešiem un igauņiem, kā arī Polijas. Uz šīm valstīm drīkstam ceļot bez īpašiem nosacījumiem, tāpēc, iespējams, dosimies arī turp."

Latvijas čempionāts atsevišķos vingrinājumos paredzēts 28.-30.augustā, bet Eiropas čempionāts Maskavā gaidāms laika posmā no 31.oktobra līdz 8.novembrim.

Pērn Bukarestē Koha jau otro gadu pēc kārtas tika kronēta par Eiropas čempioni.

Uz augšu
Back