Merzļikins tomēr neiztur "Maple Leafs" metienu "krusu" un piedzīvo zaudējumu pagarinājumā

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins Foto: AFP / Scanpix

Elvis Merzļikins un viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" Nacionālās hokeja līgas (NHL) kvalifikācijas kārtas spēlē pagarinājumā piedzīvoja zaudējumu pret Toronto "Maple Leafs".

"Blue Jackets" ar rezultātu 3:4 (1:0, 1:0, 1:3, 0:1) pagarinājumā atzina Toronto "Maple Leafs" hokejistu pārākumu

Merzļikins uz ledus pavadīja 73 minūtes un desmit sekundes, atvairot 49 no 53 pretinieku metieniem (92,5%). Latviešu vārtsargam nepārspētam izdevās palikt līdz pat trešā perioda 17. minūtei, kad Toronto labā pirmos vārtus guva Vilijams Nīlanders.

Latvijas vārtu vīrs šajā spēlē atzīmējās arī rezultativitātes ailēs, asistējot "Blue Jackets" pirmajam vārtu guvumam.

Līdz pieminētajai trešā perioda izskaņai "Blue Jackets" bija iekrājuši jau trīs vārtu pārsvaru un vieta Stenlija kausa izcīņā bija jau pavisam tuvu. Tomēr Toronto hokejisti nedaudz vairāk kā trīs minūšu laikā paspēja gūt trīs vārtus un pēcāk izraut uzvaru pagarinājumā.

Jāatzīmē, ka pa Toronto vārtiem kopumā tika izdarīti 39 metieni.

Kolumbusas kluba labā šajā mačā vārtus guva Kems Atkinsons, Vladislavs Gavrikovs un Būns Dženers.

Savukārt "Maple Leafs" rindās precīzs bija jau pieminētais Nīlanders, kā arī Džons Tavaress, Zeks Himans un Austons Metjūzs, kurš pagarinājumā guva uzvaras vārtus.

Kvalifikācijas kārtas sērijā līdz trim uzvarām rezultatīvs ir kļuvis 2:2, kas nozīmē, ka sērijas izšķirošā piektā spēle tiks aizvadīta naktī uz pirmdienu, plkst 3 pēc Latvijas laika.