Porziņģis palīdz "Mavericks" uzveikt NBA līdervienību (1)

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: AP/Scanpix

Kristaps Porziņģis naktī uz svētdienu (pēc Latvijas laika) palīdzēja Dalasas "Mavericks" komandai izcīnīt uzvaru pret Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) līdervienību Milvoki "Bucks".

"Mavericks" ar rezultātu 136:132 papildlaikā pārspēja "Bucks", izcīnot otro uzvaru piecās spēlēs NBA "burbulī".

Porziņģis laukumā pavadīja 40 minūtes, guva 26 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, veica 3 rezultatīvas piespēles un bloķēja 1 metienu.

Liepājnieks realizēja 8 no 18 divpunktu metieniem, 1 no 6 tālmetieniem un 7 no 7 soda metieniem.

"Mavericks" ar Porziņģi laukumā guva par 5 punktiem mazāk nekā pretinieki (+/- rādītājs negatīvs -5).

Uzvarētāju rindās slovēnis Luka Dončičs guva 36 punktus, veica 19 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas.

Savukārt Dorians Finnijs-Smits guva 27 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas "Mavericks" sastāvā.

"Bucks" līderis grieķis Janis Adetokunbo iemeta 34 punktus un savāca 13 bumbas pie groziem, Bruks Lopess pievienoja 34 punktus, bet Kriss Midltons guva 21 punktu un izpildīja 11 rezultatīvas piespēles.

Visu spēli notika sīva spēkošanās. Mača gaitā abām komandām izdevās atrauties 11 punktu vadībā, taču tad atkal cīņa izlīdzinājās.

Nepilnas divarpus minūtes pirms spēles pamatlaika beigām "Mavericks" atradās iedzinējos ar -7 (112:119). Turpinājumā Finnijs-Smits trāpīja tālmetienu, Porziņģis un Dončičs katrs realizēja divus soda metienus, un "Mavericks" panāca neizšķirtu mača pamatlaikā 119:119.

Papildlaikā Porziņģis guva divus punktus pēc Dončiča rezultatīvas piespēles, panākot "Mavericks" komandai vadību 130:126 pusotru minūti pirms mača beigām. Pēc brīža latvietis saņēma sesto piezīmi un laukumu atstāja.

"Bucks" ar 55 uzvarām un 15 zaudējumiem ir Austrumu konferences un visas līgas kopvērtējuma līdere regulārajā čempionātā.

"Mavericks" ar bilanci 42-30 ierindojas 7. pozīcijā Rietumos. Dalasas vienība ir jau nodrošinājusi dalību "play-off".