Velvere ar sezonas labāko laiku svin uzvaru 800 metru skrējienā

Līga Velvere. FOTO: Latvijas Vieglatlētikas savienība/Facebook

Par Latvijas čempioni 800 metru skrējienā svētdien Latvijas čempionātā Jelgavā tika kronēta Līga Velvere, kuras sasniegtais rezultāts otrajā dienā pēc Pasaules Vieglatlētikas asociācijas (WA) disciplīnu salīdzinošās tabulas bija visaugstvērtīgākais, vēsta Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Velvere svētdien 800 metrus noskrēja divās minūtēs un 2,85 sekundēs, kas viņai šosezon ir labākais rezultāts. Pēc WA tabulas viņa par šādu sniegumu nopelnīja 1112 punktus, kas otrajā čempionāta dienā bija augstvērtīgākais rezultāts, bet kopumā otrais. Viņai pietrūka 43 punkti, lai pārspētu Čakša rezultātu, kas tika sasniegts dienu iepriekš.

Vīru konkurencē nepārspēts palika Maksims Sinčukovs, kurš finišēja ar laiku viena minūte un 50,6 sekundes, tādējādi uzstādot jaunu personīgo rekordu, kas vienlaikus ir arī sezonas labākais rezultāts. Viņš ar šo pašu laiku bija ātrākais arī U-23 konkurencē.

Sinčukovs ar savu sniegumu ieguva 1024 WA punktus, kas viņu starp visiem čempionātā sasniegtajiem rezultātiem ierindo desmitajā pozīcijā.

Marta Špundzāne šajā pašā disciplīnā U-23 grupā finišēja ar laiku divas minūtes un 43,78 sekundes.

200 metros dāmu konkurencē uzvaru svinēja Sindija Bukša, kura ar 23,73 sekundēm arī sasniedza savu sezonas labāko laiku. Šāds sniegums pēc WA tabulas ir 1062 punktus vērts, tādējādi viņai piektais labākais sniegums Latvijas čempionātā.

Tāpat sezonas labāko rezultātu sasniedza arī 200 metru uzvarētājs vīru konkurencē Iļja Petrušenko, kurš distancē pavadīja 21,90 sekundes. 

U-23 konkurencē šajā disciplīnā starp dāmām ātrākā bija Kitija Frolova (25,85 sekundes), bet starp vīriem - Iļja Petrušenko (21,90 sekundes).

Tikmēr pie otrās uzvaras divās dienās dažādās disciplīnās tika Karīna Helmane-Soročenkova. Sestdien viņa svinēja uzvaru Latvijas čempionātā pusmaratonā, bet vēl viens panākums gūts arī svētdien 5000 metros. Šo distanci sportiste noskrēja 17 minūtēs un 1,60 sekundēs, uzstādot jaunu sezonas labāko laiku.

Uģis Jocis šajā pašā disciplīnā uzvarēja ar laiku 14 minūtes un 53,25 sekundes. Arī šis sportistam bija sezonas labākais sniegums.

U-23 konkurencē Anna Marija Petrakova uzvarēja ar laiku 19 minūtes un 45 sekundes simtdaļas, kamēr starp vīriem Artūrs Niklāvs Medveds finiša līniju šķērsoja pēc 15 minūtēm un 21,48 sekundēm.

4x400 metru stafetē dāmu konkurencē nepārspēta palika Daugavpils individuālo sporta veidu skola (Viktorija Popovičeva, Jūlija Soldatenkova, Elīna Gumarova, Anastasija Kisele), kas distanci veica četrās minūtēs un 11,34 sekundēs, sasniedzot jaunu sezonas labāko laiku.

Starp vīriem ātrākie izrādījās Liepājas sporta skolas (Dmitrijs Ļašenko, Rojs Puks, Iļja Petrušenko, Ralfs Roga) audzēkņi, kuri finišēja pēc trim minūtēm un 26,34 sekundēm, arī sasniedzot jaunu sezonas labāko rezultātu.

Tikmēr tāllēkšanā Rūta Kate Lasmane jau otro dienu pēc kārtas turpināja labot rekordus. Sestdien viņa trīssoļlēkšanas sektorā ar 13,82 metriem sasniedza sesto visu laiku labāko rezultātu Latvijā, bet šodien tāllēkšanā sasniegts personīgais rekords, aizlecot 6,10 metrus. Tas arī bija labākais sniegums U-23 konkurencē.

Otrajā dienā tas bija septītais labākais rezultāts WA ieskaitē. Sportiste ar šo rezultātu nopelnīja 1020 WA punktus.

Starp vīriem metru tālāk par Lasmani aizlēca Sandis Dzenītis, kamēr U-23 ieskaitē 6,61 metru aizlēca Artūrs Rūtiņš.

Augstlēkšanā gan vīru, gan dāmu konkurencē sportisti uzvaras svinēja ar personīgajiem rekordiem. Lāsma Zemīte pārvarēja 1,80 metru latiņu, bet Rihards Vaivads pārlēca 2,05 metrus un svinēja uzvaru arī U-23 konkurencē.

Zemīte ar savu sniegumu nopelnīja 1023 punktus, kas bija otrās dienas piektais augstvērtīgākais rezultāts.

Starp U-23 dāmām labākā ar 1,60 metru augstu lēcienu bija Aiva Niedra.

Kārtslēkšanā Ildze Bortaščenoka uzvarēja ar 3,75 metriem, kas pašlaik arī ir labākais sezonas rezultāts Latvijā. Tikmēr starp vīriem nepārspēts palika pieredzējušais Mareks Ārents, kuram izdevās pārvarēt 5,10 metru augstumā novietoto latiņu.

Ārenta sniegums pēc WA tabulas novērtējams ar 1021 punktu, tādējādi tas bija sestais labākais rezultāts Latvijas čempionātā otrajā dienā.

Anete Jete Meiere U-23 konkurencē uzvarēja, pārlecot 3,15 metru augsto latiņu, bet par 60 centimetriem augstāk lēca U-23 šī gada Latvijas čempions Niks Samauskis.

Diska mešanas sektorā starp dāmām rīku vistālāk raidīja Inga Miķelsone-Leimane. Ar 45,70 metriem viņa svinēja uzvaru, spējot sasniegt Latvijā labāko rezultātu šosezon. U-23 konkurencē līdz 40,89 metru atzīmei disku aizmeta Kristīne Starzdīte.

Starp vīriem 49,29 metru tālumā disku raidīja Oskars Vaisjūns, ar ko bija gana, lai izcīnītu pirmo vietu. Savukārt U-23 konkurencē uzvarējušais Aleksandrs Volkovs disku aizmeta 44,75 metru tālumā.

Vesera mešanā Eva Vestarta labākajā mēģinājumā sasniedza 46,20 metru atzīmi un svinēja panākumu. Starp vīriem sezonas labāko rezultātu uzrādīja Igors Sokolovs, kurš veseri aizmeta 60,81 metru tālu.

Liene Roziņa ar 45,56 metriem uzvarēja U-23 konkurencē, bet Sandis Proms starp vīriem ar 27,94 metriem.

Savukārt 10 000 metru soļošanas distancē Modra Ignate uzvarēja ar laiku 52 minūtes un 15,21 sekunde, bet Raivo Saulgriezis finišēja ar laiku 42 minūtes un 47,70 sekundes.

Par Latvijas čempioniem šķēpa mešanā sestdien Jelgavā kļuva Gatis Čakšs un Līna Mūze.

Šķēpa mešanas sacensībās vīriešiem Čakšs uzvarēja ar trešajā mēģinājumā sasniegto rezultātu 83,80 metri, kas ir viņa šīs sezonas labākais rezultāts. 21.jūlijā Orimatilā viņš šķēpu raidīja 83,45 metru tālumā.

Sievietēm vasarā trešoreiz par čempioni kļuva Līna Mūze, kura ļoti saistošās sacensībās, vairākkārt mainoties līderei, uzvarēja ar rezultātu 60,10 metri.

99.Latvijas čempionāts, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas U-23 čempionāts, norisinājās 8. un 9.augustā Jelgavā, kur divu dienu garumā gandrīz 300 dalībnieku konkurencē tika noskaidroti valsts čempioni pieaugušo un U-23 vecuma grupā.

Vesera mešanas sacensības 9.augustā notika Vircavas vidusskolas Platones filiāles sporta bāzē, kur uzbūvēts jauns vesera mešanas sektors.

Uz augšu
Back