Smita vārti papildlaikā "Golden Knights" atnes jau otro uzvaru

Reilijs Smits
Reilijs Smits Foto: AP/Scanpix

Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Vegasas "Golden Knights" uzbrucējs Reilijs Smits ceturtdien Stenlija kausa izcīņas otrajā mačā uzvaras vārtus iemeta papildlaikā, savai komandai garantējot jau otro panākumu sērijā pret Čikāgas "Blackhawks".

"Golden Knights" ar 4:3 (2:0, 1:3, 0:0, 1:0) papildlaikā uzvarēja "Blackhawks", sērijā līdz četrām uzvarām panākot vadību 2-0.

Uzvarētājiem pirmos vārtus spēlē izdevās gūt 11.minūtē, kad pēc saspēles pretinieku aizsardzības zonā iepretim vārtiem ripu saņēma Pols Štjastnijs, īsi pēc tam panākot 1:0. Nepilnas piecas minūtes vēlāk ar precīzu plaukstas metienu rezultātu dubultoja Tomāšs Noseks.

"Blackhawks" otrajā periodā nevilcinājās un jau ceturtajā minūtē Kirbija Dača personā atguva vienus vārtus. Perioda 13.minūtē skaitlisko vairākumu izmantoja Dominiks Kubaliks, savukārt Marks Stouns trīs minūtes līdz trešdaļas beigām guva savus trešos vārtus Stenlija kausa izcīņā, atgriezdams vadību "Golden Knights" - 3:2.

Čikāgas vienība atspēlēšanos neatstāja uz vēlāku laiku, un 14 sekundes pirms otrā perioda beigām Patrika Keina filigrāno piespēli vārtu priekšā par "golu" padarīja Dilans Stroms.

Noslēdzošajās 20 minūtēs neviena no komandām vārtus neguva, taču par mača varoni papildlaika astotajā minūtē kļuva Smits, kurš iepretim vārtiem saņēma piespēli un ātri vien ripu novirzīja garām Korijam Krovfordam.

Smits un Štjastnijs spēli noslēdza ar 1+1, kamēr divas rezultatīvas piespēles iekrāja Džonatans Maršeso. Čikāgas vienībā trīs rezultatīvas piespēles Patrikam Keinam.

Uzbrucējam Smitam šie bija pirmie vārti papildlaikā, spēlējot Stenlija kausa izcīņā.

Citā spēlē Dalasas "Stars" pašā spēles galotnē izrāva uzvaru pret Kalgari "Flames" - 5:4 (2:1, 2:1, 1:2). Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts ir neizšķirts 1-1.

Par spēles varoni kļuva Džeimijs Oleksiaks, kurš uzvaras vārtus iemeta 40 sekundes pirms dueļa noslēguma.

Dalasas komandā divi vārti aizsargam Miro Heiskanenam, Korijs Perijs un Aleksandrs Radulovs izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli, bet vēl divas piespēles arī Jonam Klinberjam.

"Flames" rindās vārtus guva Sems Benets, Tobiass Rīders, Dereks Forbots un Dilons Dube.

Savukārt Bostonas "Bruins" ar 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) piekāpās Karolīnas "Hurricanes", kas sērijā panāca izlīdzinājumu 1-1.

Karolīnas vienībā vārti un rezultatīva piespēle Andrejam Švečņikovam, bet divas rezultatīvas piespēles Martina Nekasa rēķinā. "Bruins" komandā ar 1+1 izcēlās Breds Maršāns un Patriss Beržerons.

Piektdien NHL izslēgšanas spēles turpināsies ar pieciem dueļiem.

Jau ziņots, ka Latviešu vārtsargu Elvja Merzļikina un Matīsa Kivlenieka pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" komanda ar Jonasu Korpisalo vārtos ceturtdien panāca izlīdzinājumu NHL Stenlija kausa pirmās kārtas sērijā.

"Blue Jackets" Toronto notiekošā turnīra otrajā spēlē ar 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) pārspēja Tampabejas "Lightning", Austrumu konferences ceturtdaļfinālsērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-1.

Sērijas trešā spēle paredzēta sestdien.

"Blue Jackets" pirms tam pārvarēja Stenlija kausa kvalifikāciju, sērijā līdz trim uzvarām ar 3-2 pārspējot Toronto "Maple Leafs".

Toronto un Edmontonā notiek 24 komandu izslēgšanas turnīrs, cīņu par Stenlija kausu turpinot 16 vienībām. Vispirms komandas "play-off" kvalifikācijas kārtā aizvadīja sērijas līdz trim uzvarām, bet pēc tam pārgāja uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.