3x3 basketbola pasaules rangs tiek "iesaldēts" līdz nākamā gada sākumam
Papildināts

Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš

FOTO: FIBA.com

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) nolēmusi, ka 3x3 basketbola komandu un arī spēlētāju rangs, kas jau iepriekš tika "iesaldēts" līdz 1.aprīlim, izmaiņas nepiedzīvos līdz pat nākamā gada 1.aprīlim, paziņoja FIBA.

FIBA šādu lēmumu pieņēma galvenokārt tāpēc, lai neietekmētu kvalificēšanās procesu Tokijas Olimpiādei.

FIBA jau kopš aprīļa ir apturējusi komandu un arī spēlētāju rangu. 9.jūlijā FIBA paziņoja, ka komandām ir ļauts piedalīties oficiālos turnīros, tomēr šo ieceri īstenot nevar vēl vairākas 3x3 basketbola dalībvalstis, kuras spiestas ievērot ierobežojumus, kas noteikti sakarā ar Covid-19 izplatību.

"Iesaldējot" rangu, FIBA sniegs iespēju vairākām komandām vēlāk turpināt cīņu par iekļūšanu Pasaules tūres apritē. Savukārt vienības un spēlētāji, kas šajā laikā būs piedalījušās oficiālās sacensībās, ranga punktus iegūs pēc 1.aprīļa.

Laika posmā no nākamā gada 1.aprīļa līdz 30.septembrim visi spēlētāji rangā iegūs tos punktus, kas nopelnīti pēdējā gada laikā. Tāpat klāt nāks punkti, kas iegūti 12 mēnešu periodā pirms rangs tika "iesaldēts".

Sākot ar nākamā gada 1.oktobri, FIBA ranga uzskaites sistēma atgriezīsies ierastajā režīmā.

Latvijas labākā komanda "Rīga", kas veido arī Latvijas izlasi, atrodas komandu ranga trešajā vietā.

Individuālajā rangā no latviešiem visaugstāk šobrīd ir Nauris Miezis, kurš atrodas otrajā vietā. Kārlis Pauls Lasmanis ir piektais, Agnis Čavars atrodams 12.pozīcijā, bet Edgars Krūmiņš ir 13.vietā.

3x3 Pasaules tūres sezonas pirmais posms 29.-30.augustā plānots Ungārijas pilsētā Debrecenā, bet pēc tam divi "Masters" posmi notiks Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē (5.-6. un 11.-12.septembris).

Uz augšu
Back