"Canucks" papildlaikā uzvar čempioni "Blues" un sērijā panāk 2-0

LETA/AFP

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Vankūveras "Canucks" piektdien Stenlijas kausa izcīņas otrajā duelī uzvaru izcīnīja papildlaikā, sērijā panākot 2-0.

"Canucks" ar 4:3 (1:0, 1:1, 1:2, 1:0) papildlaikā uzvarēja čempionvienību Sentluisas "Blues". Sērijā līdz četrām uzvarām "Canucks" ir vadībā ar 2-0.

Par spēles varoni papildlaika sestajā minūtē kļuva Bo Horvats, kurš guva savus otros vārtus un kaldināja komandas panākumu otrajā Stenlija kausa izcīņas mačā.

Horvats iepriekš mačā arī atklāja spēles rezultātu, kad pirmā perioda astotajā minūtē, spēlējot mazākumā, viņš atbruņoja pretinieku, bet pa ceļam uz vārtiem vēl divreiz filigrāni apspēlēja "Blues" hokejistus.

Otrā perioda 14.minūtē, spēlējot vairākumā, pārsvaru dubultoja Taners Pīrsons, savukārt Raiens O'Railijs minūti līdz otrās trešdaļas beigām "Blues" komandai vienus vārtus atguva.

Vēl vienu vairākumu noslēdzošo 20 minūšu otrā ceturkšņa sākumā realizēja talantīgais Ēliass Petešons. Semijs Blaiss vienus vārtus ātri atguva, taču Džeidens Švarcs 3:3 panāca septiņas sekundes līdz mača beigām.

Horvats kļuva par otro vārtiem bagātāko "Canucks" spēlētāju, vērtējot pirmās sešas izslēgšanas spēles. Septiņus vārtus 2010.gadā pamanījās iemest Mikaēls Samuelsons.

Citā spēlē Monreālas "Canadiens" bez galvenā trenera Kloda Žiljēna ar 5:0 (2:0, 2:0, 1:0) pārliecinoši pieveica Filadelfijas "Flyers", sērijā panākot izlīdzinājumu.

Žiljēns uz nenoteiktu laiku atgriezies Monreālā, kur viņam tika veikta sirds operācija, tāpēc viņa pienākumus pagaidām pilda asistents Kirks Millers.

Trīs rezultatīvas piespēles uzvarētāju labā nopelnīja Makss Domi, divi vārti Jesperi Kotkaniemi un Tomāšam Tataram, bet tikpat rezultatīvas piespēles Viktoram Metem.

Kerijs Praiss "Canadiens" vārtos atvairīja visus 30 metienus.

Pie panākuma tika arī Kalgari "Flames", kas ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Dalasas "Stars", un sērijā izvirzījās vadībā ar 2-1.

Otrā perioda sestajā minūtē mazākumā 1:0 panāca Mikaēls Baklunds, bet Tomass Džeimss Brodijs pēdējās trešdaļas vidū rezultātu dubultoja.

Kems Talbots "Flames" vārtos noķēra visas 35 pretinieku mestās ripas, kamēr Antons Hudobins otrā laukuma pusē tika galā ar 21 no 23 metieniem, atvairīdams 91,3% raidījumu.

Zīmīgi, ka Kalgari vienība arī iepriekšējā mačā vienus vārtus guva mazākumā. Šī bija tikai devītā reize NHL izslēgšanas spēļu vēsturē, kad vienai komandai divos "play-off" mačos pēc kārtas izdevies iemest vārtus, spēlējot mazākumā.

Tikmēr Vašingtonas "Capitals" ar 2:5 (1:0, 1:3, 0:2) piekāpās Ņujorkas "Islanders", kas sērijā līdz četrām uzvarām ir vadībā ar 2-0.

Abus Vašingtonas komandas vārtus guva kapteinis Aleksandrs Ovečkins, bet "Islanders" komandā divas rezultatīvas piespēles Žanam Gabrielam Pažo. Vārtus Ņujorkas vienībā iemeta Kails Klaterbaks, Mets Martins, Anderss Lī, Broks Nelsons un Niks Ledijs.

Visbeidzot Kolorādo "Avalanche" ar 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) uzvarēja Arizonas "Coyotes" un sērijā izvirzījās vadībā ar 2-0.

Kolorādo klubā precīzi meta Neitans Makinons, Taisons Josts un Andrē Burakovskis, kamēr otrā laukuma pusē izcēlās Kleitons Kellers un Maikls Grabners.

Sestdien trešā spēle pret Tampabejas "Lightning" paredzēta Elvja Merzļikina un Matīsa Kivlenieka pārstāvētajai Kolumbusas "Blue Jackets".  Sērijā rezultāts ir neizšķirts 1-1. Bez šī dueļa vēl tiks aizvadītas trīs spēles.

Toronto un Edmontonā notiek 24 komandu izslēgšanas turnīrs, cīņu par Stenlija kausu turpinot 16 vienībām. Vispirms komandas "play-off" kvalifikācijas kārtā aizvadīja sērijas līdz trim uzvarām, bet pēc tam pārgāja uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.