Porziņģis spēlē teicami; "Mavericks" izcīna uzvaru

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: AFP/SCANPIX

Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" komanda naktī uz ceturtdienu (pēc Latvijas laika) izcīnīja uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra spēlē.

"Mavericks" ar rezultātu 127:114 pārspēja Losandželosas "Clippers", sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām panākot neizšķirtu 1-1.

Dalasai šī ir pirmā uzvara šosezon četros savstarpējos dueļos. Regulārajā čempionātā "Mavericks" trīsreiz piekāpās "Clippers".

Porziņģis laukumā pavadīja 30 minūtes, guva 23 punktus (2p. 4/9,3p. 3/4, soda metieni 6/8) un izcīnīja 7 atlēkušās bumbas.

Liepājnieka kontā arī 1 bloķēts metiens, 2 kļūdas, 4 piezīmes un pozitīvs +/- rādītājs +1.

"Mavericks" sastāvā rezultatīvākais bija Luka Dončičs, kurš guva 28 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas un veica 7 rezultatīvas piespēles.

17 punktus pievienoja Tims Hārdevejs juniors, 16 guva Trejs Burks, 15 iemeta Sets Karijs, bet Bobana Marjanoviča kontā 13 punkti un 9 atlēkušās bumbas.

Savukārt "Clippers" sastāvā Kavai Lenards guva 35 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, 23 punkti Lū Viljamsa kontā, bet 14 punkti un 10 atlēkušās bumbas Polam Džordžam.

Viens no "Clippers" līderiem gaužām vāji uzbruka grozam, realizējot tikai 4 no 17 metieniem no spēles (3p. 2/10).

Spēles gaitā "Mavericks" komandai bija pat 18 punktu pārsvars, bet "Clippers" ne reizi šajā mačā neieguva vadības grožus.

"Mavericks" pieļāva salīdzinoši maz kļūdu - tikai 9. Sērijas pirmajā mačā Dončičam vienam pašam bija 11 kļūdas.

Dalasa teicami iesāka spēli, izvirzoties 15:2 vadībā. Trešajā ceturtdaļā Losandželosa vairākkārt samazināja rezultāta starpību līdz viena precīza metiena tiesai - diviem vai trim punktiem.

Tomēr "Mavericks" izturēja pretinieku spiedienu, trešās ceturtdaļas beigās veicot 14:4 izrāvienu un panākot rezultātu 98:85.

Turpinājumā Dalasa nosargāja vadību un ceturtajā ceturtdaļā droši turējās priekšā pretiniekiem.

Sērijas trešā spēle notiks naktī uz sestdienu (sākums plkst. 4.00 pēc Latvijas laika).

Jau vēstīts, ka sērijas pirmajā spēlē, Porziņģim piedzīvojot debiju NBA "play-off" turnīrā, Latvijas basketbolists divu tehnisko piezīmju dēļ priekšlaicīgi noslēdza maču, kurā "Mavericks" piedzīvoja zaudējumu.