Jau pēc mēneša Jūrmalā pulcēsies labākie Eiropas pludmales volejbolisti

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš (no kreisās), Edgars Točs, Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. FOTO: Paula Čurkste/LETA

​Jau pēc nepilna mēneša, no 15. līdz 20. septembrim, Jūrmalā norisināsies Eiropas čempionāts pludmales volejbolā, un to droši var saukt par lielāko un nozīmīgāko šī gada volejbola notikumu pasaulē.

Majoru pludmalē pirmo reizi būs sastopami visi šī brīža labākie vīriešu un sieviešu dueti, ieskaitot pašmāju zvaigznes, pasaules ranga līderus, pasaules čempionus un olimpiskos medaļniekus.

Turnīrs pulcēs labākos Eiropas pludmales volejbola vīru duetus no 17 valstīm un sieviešu duetus no 13 valstīm, kopā turnīrā piedalīsies 64 sportistu pāri - 32 vīriešu un 32 sieviešu.

Latviju šajā nozīmīgajā turnīrā pārstāvēs visi labākie pludmales volejbolisti. Vīru konkurencē redzēsim Mārtiņu Pļaviņu / Edgaru Toču un Aleksandru Samoilovu / Jāni Šmēdiņu, savukārt sieviešu konkurencē mūs iepriecinās Tīna Graudiņa / Anastasija Kravčenoka.

Bez pašmāju zvaigznēm redzēsim arī spožākās Eiropas pludmales volejbola zvaigznes. Turnīra dalībnieki savus pretiniekus uzzinās oficiālajā izlozē, kas 26. augustā norisināsies tenisa centrā "Lielupe", Jūrmalā.

"Mums ir liels prieks, ka savu dalību Jūrmalā notiekošajā Eiropas čempionātā ir apstiprinājušas visas spēcīgākās vīriešu un sieviešu komandas. Šis turnīrs, iespējams, būs šī gada vērienīgākais volejbola pasākums pasaulē - šogad pasaulē nenotiks neviens lielāks un nozīmīgāks turnīrs. Sezonas laikā vairāki no vadošajiem spēlētājiem ir dziedējuši dažādus savainojumus, bet uz gada nozīmīgāko turnīru visi būs ierindā, tāpēc mūs gaida augstākā līmeņa pludmales volejbols," stāsta Latvijas volejbola federācijas valdes loceklis un turnīra direktors Kaspars Timermanis.

Vīriešu konkurencē par galvenajiem favorītiem var uzskatīt vairākus pārus – pasaules ranga līderus no Norvēģijas Andreru Molu un Kristiānu Sorumu, pasaules čempionus no Krievijas Vjačeslavu Krasiļņikovu un Oļegu Stojanovski, pasaules vicečempionus no Vācijas Juliusu Tolli un Klemensu Vikleru.

Tāpat pie favorītiem var pieskaitīt arī pieredzējušo nīderlandiešu duetu Brouveru/Meusenu, olimpiskos vicečempionus no Itālijas Lupo/Nikolai un spāņu veterānus Herera/Gavira. Bez vadošajiem pašmāju vīru duetiem turnīrā savu spēkus centīsies apliecināt arī M. Samoilovs/Solovejs un Bedrītis/Reliņš.

Sieviešu turnīrā par galvenajām titula pretendentēm tiek uzskatītas šveicietes Huberlī/Betšartai un Heidrihai/Verže-Deprē, olimpiskā čempione Laura Ludviga, kas spēlēs vienā pārī ar Margaretu Kozuhu, un nīderlandietes Kaizere/Mepelinka.

Tāpat arī pie favorītēm tiek pieskaitītas čehietes Slukova/Hermanova, kuras olimpiskajā kvalifikācijā piekāpās mūsu Graudiņai/Kravčenokai.

Lielas cerības, protams, tiek liktas uz mūsu labāko duetu Graudiņu/Kravčenoku, bet vēl bez vadošā pāra Latviju pārstāvēs Braliko/Namiķe, Paegle/Briede un Ozoliņa/Skrastiņa.

Neskatoties uz to, ka olimpiskais reitings saistībā ar COVID-19 pandēmiju tika iesaldēts šī gada 16. martā, Eiropas čempionāts varētu būt pirmais turnīrs, kurā tiktu sadalīti olimpiskie reitinga punkti. Volejbolisti cīnīsies ne tikai par reitinga punktiem, bet arī par kopējo balvu fondu 200 000 eiro apmērā (gan vīrieši, gan sievietes sadalīs 100 000 eiro balvu fondu).

Uz augšu
Back