NBA favorītes "Lakers" un "Bucks" revanšējas; Lilards gūst traumu

Entonijs Deiviss un Demjens Lilards
Entonijs Deiviss un Demjens Lilards Foto: Reuters/ScanPix

Entonijs Deiviss ceturtdien palīdzēja Losandželosas "Lakers" izlīdzināt rezultātu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra sērijā pret Portlendas "Trail Blazers" komandu, kuras līderis Damjans Lilards savainoja pirkstu.

"Lakers" uzvarēja ar rezultātu 111:88 (27:19, 29:20, 32:19, 23:30), Rietumu konferences ceturtdaļfinālā līdz četrām uzvarām panākot 1-1.

Deiviss atzīmējās ar 31 punktu un 11 atlēkušajām bumbām, bet Lebronam Džeimsam bija desmit punkti, sešas bumbas zem groziem, septiņas rezultatīvas piespēles un sešas kļūdas.

"Trail Blazers" rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Lilards, kurš trešajā ceturtdaļā izmežģīja rādītājpirkstu un spēli neturpināja. Rentgena izmeklējums neuzrādīja nopietnu traumu, un Lilards sola atgriezties laukumā nākamajā spēlē.

Tāpat par zaudējumu pirmajā spēlē revanšējās Milvoki "Bucks", kas ar 111:96 (25:13, 39:30, 29:30, 18:23) uzveica Orlando "Magic".

Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā pēc divām spēlēm rezultāts ir neizšķirts 1-1.

"Bucks" līderis Jannis Adetokunbo guva 28 punktus un izcīnīja 20 bumbas zem groziem, bet 20 punkti bija Brūkam Lopesam. "Magic" rindās 35 punkti un desmit bumbas zem groziem bija Nikolam Vučevičam, bet pārējie viņa komandas biedri neviens neguva vairāk par 12 punktiem.

Tikmēr Hjūstonas "Rocekts" Rietumu konferences ceturtdaļfinālā panākusi 2-0. Hjūstonieši ar rezultātu 111:98 (35:30, 18:29, 24:19, 34:20) pārspēja Oklahomasitijas "Thunder".

"Rockets" komandā ar 21 punktu un deviņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Džeimss Hārdens. Traumas dēļ joprojām nespēlēja "Thunder" kādreizējā zvaigzne Rasels Vestbruks, taču arī citi spēlētāji bija Hārdenam labi palīgi uzvaras kaldināšanā, piemēram, Danuels Hauss juniors guva 19 punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem.

"Thunder" no zaudējuma neglāba Šeja Žilžesa-Aleksandra 31 punkts.

Jau ziņots, ka Maiami "Heat" ceturtdien ar 109:100 (22:24, 29:22, 37:31, 21:23) pārsēja Indiānas "Pacers", Austrumu konferences pirmās kārtas sērijā panākot 2-0.

"Heat" šajā mačā realizēja 18 no izpildītajiem 35 tālmetieniem (51,4%), vislielāko artavu ieguldot Dankanam Robinsonam, kurš ar iemestiem septiņiem no astoņiem trejačiem atkārtoja Maiami vienības rekordu izslēgšanas turnīrā.

Robinsons ar 24 punktiem bija rezultatīvākais "Heat" rindās.

Vēl četri "Heat" basketbolisti realizēja vismaz divus "trejačus" katrs, tai skaitā arī Gorans Dragičs, kurš guva 20 punktus, un Džimijs Batlers, kura kontā 18 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles.

"Pacers" komandā ar 22 punktiem atzīmējās Viktors Oladipo, kuram arī sešas kļūdas. Tikmēr "Pacers" Orlando "burbuļa" zvaigzne Entonijs Vorens netrāpīja nevienu no pieciem tālmetieniem un samierinājās ar 14 punktiem.

NBA sezona ar 16 komandu dalību turpinās "Disney's ESPN Wide World of Sports Complex" telpās Orlando. NBA vienības pirms izslēgšanas spēlēm aizvadīja astoņus mačus, lai noskaidrotu galīgo vietu sadalījumu pirms izslēgšanas spēļu sākuma.