VIDEO ⟩ Radulovs gūst vārtus ar plecu; "Stars" un "Islanders" izcīna uzvaras

Dalasas "Stars" hokejisti
Dalasas "Stars" hokejisti Foto: Reuters/ScanPix

Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas spēļu turnīrā jeb Stenlija kausa izcīņā aizvadītajā naktī (pēc Latvijas laika) uzvaras izcīnīja Dalasas "Stars" un Ņujorkas "Islanders" komandas.

"Stars" ar rezultātu 5:2 (0:1, 4:1, 1:0) pārspēja Kolorādo "Avalanche", iegūstot 2-0 vadību Rietumu konferences pusfināla sērijā līdz četrām uzvarām.

Uzvarētājiem vārtus guva čehs Radeks Faksa, amerikānis Džo Pavelskis, krievs Aleksandrs Radulovs, kanādietis Džeimijs Oleksiaks un soms Esa Lindels.

Savukārt "Avalanche" rindās ar precīziem metieniem atzīmējās soms Miko Rantanens un kanādietis Neitans Makinons.

Kolorādo atradās 2:0 vadībā, taču spēles turpinājumā Dalasa guva piecus bezatbildes vārtus.

Par spēles spožāko zvaigzni jeb labāko spēlētāju tika atzīts "Stars" komandas krievu vārtsargs Antons Hudobins, kurš atvairīja 38 metienus.

Otro spēli pēc kārtas uzvaras vārtus guva Radulovs, kurš divos mačos sakrājis piecus rezultativitātes punktus - trīs vārti un divas piespēles.

Rietumu konferences otra pusfināla pārī Vegasas "Golden Knights" ar 1-0 ir vadībā sērijā pret Vankūveras "Canucks", kas pirmajā kārtā uzveica NHL čempioni Sentluisas "Blues".

Tikmēr citā spēlē "Islanders" ar rezultātu 4:0 (1:0, 0:0, 3:0) pārspēja Filadelfijas "Flyers", izvirzoties 1-0 vadībā Austrumu konferences pusfināla sērijā līdz četrām uzvarām.

Uzvarētāju labā vārtus guva amerikāņi Endijs Grīnī un Anders Lī, kā arī kanādieši Devons Tēvzs un Žans Gabriels Pežo.

"Islanders" krievu vārtsargs Semjons Varlamovs atvairīja visus 29 pretinieku metienus.

Varlamovs šosezon Stenlija kausā otro maču pēc kārtas nospēlēja "sausā". Ripa viņa vārtos nav pabijusi jau 136 minūtes un 20 sekundes.

"Islanders" kluba rekords Stenlija kausā ir 136 minūtes un 59 sekundes. Tik gara "sausā" sērija 1980. gadā izdevās Billijam Smitam.

Austrumos otra pusfināla pārī Bostonas "Bruins" sērijā atrodas 1-0 vadībā pret Tampabejas "Lightning".