Baltkrievijas premjerministrs: gatavojamies hokeja čempionātam

FOTO: AP/Scanpix

Baltkrievijas Hokeja federācija (FHRB) un Latvijas Hokeja federācija (LHF) turpina gatavoties 2021.gada pasaules čempionāta kopīgai rīkošanai, piektdien uzsvēra Baltkrievijas premjerministrs Romāns Golovčenko.

Augusta vidū Latvijas valdība nolēma, ka Latvija sāks sarunas ar IIHF par 2021.gadā Baltkrievijā plānoto pasaules hokeja čempionāta spēļu rīkošanu citā valstī.

Kā tolaik skaidroja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), Latvija vēlas rīkot 2021.gada pasaules čempionātu Rīgā, tomēr, ņemot vērā situāciju Baltkrievijā, premjers neredz iespēju, ka Latvija šo čempionātu varētu rīkot kopā ar Baltkrieviju.

"Aicināsim IIHF Baltkrievijas vietā atrast otru valsti. Ja federācija [IIHF] atteiksies un Baltkrievijā situācija joprojām nebūs mainījusies, valdība varētu lemt, ka Latvija nepiedalās 2021.gada hokeja čempionāta rīkošanā," uzsvēra Kariņš.

Piektdien Baltkrievijas valdības mājā norisinājās pasaules čempionāta rīkotāju komitejas sanāksme, kurā tika pārrunāti pieci jautājumi - sagatavošanās plāna izpilde, biļešu programma, Minskas arēnas sagatavošana, līdzjutēju ciemata izveidošana un čempionāta atklāšanas ceremonijas koncepcija.

"Latvijas premjerministrs paziņoja, ka Latvija plāno vērsties IIHF ar iniciatīvu Baltkrieviju čempionāta rīkošanā aizstāt ar citu valsti. Šāds paziņojums izklausās dīvaini, jo īpaši ņemot vērā to, ka abu valstu hokeja federācijas turpina produktīvu un efektīvu mijiedarbību turnīra rīkošanā sadarbībā ar IIHF," Baltkrievijas valdības mājaslapā citēts Golovčenko.

Tikmēr FHRB prezidenta pienākumu izpildītājs Dmitrijs Baskovs atzīmējis, ka Baltkrievijai ar Latvijas rīkotāju komiteju ir līgumsaistības čempionāta rīkošanā, taču, ja Latvijas puse kaut kādu iemeslu dēļ atsakās organizēt kopīgas meistarsacīkstes, baltkrieviem pietiekot ar saviem resursiem un infrastruktūru, lai to paveiktu paši.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti, un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Galvaspilsētā Minskā kopš 9.augusta nerimst protesti pret vēlēšanu viltošanu un prezidentu Lukašenko, kas bieži pārauguši protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Protestu gaitā vairāki tūkstoši cilvēku aizturēti, vairāki simti ievainoti. Daudzu uzņēmumu strādnieki pieteikuši streikus.

2021.gada pasaules čempionātu, kas notiks no 21.maija līdz 6.jūnijam, rīko Minska kopā ar Rīgu, 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspējot Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Rīgā un Minskā notiks grupu turnīri un pa diviem ceturtdaļfināliem, bet pusfināli un fināls tiks aizvadīti Baltkrievijas galvaspilsētā.

2022.gadā turnīru vajadzētu uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

Minska pasaules čempionātu uzņēma arī 2014.gadā, un jau toreiz Eiropas Parlaments aicināja IIHF liegt Baltkrievijai uzņemt meistarsacīkstes, norādot uz varas iestāžu represijām pret opozīciju.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Uz augšu
Back