210 dalībnieki vienās sacensībās jeb “Mūsas Trilleris” Bauskā

TVNET Auto
210 dalībnieki vienās sacensībās jeb “Mūsas Trilleris” Bauskā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Toms Paipals
Foto: Toms Paipals Foto: Rallycross.lv

5. un 6. septembrī Mūsas trasē norisinājās līdz šim Latvijā lielākais autosporta notikums “Mūsas Trilleris” 2020. Sacensībās spraigas cīņas nodrošināja 210 dalībnieki trīs krosa komisijas disciplīnās: rallijkrosā, autokrosā un folkreisā.

“Mūsas Trilleris” Latvijas Rallijkrosa čempionāta un kausa braucējiem bija noslēdzošais posms 2020. gada sacensību sezonā. Tika noskaidroti labākie posmā, kā arī sezonas čempioni un kausa ieguvēji astoņās ieskaites klasēs: Xtreme kroskarti, BMW RX 3000, Junior 1000, CK 650 kroskarti, Lada RX, Super 1600, Touring Car, Open RX.

Visas sezonas garumā sportistus un līdzjutējus nebeidza pārsteigt gados jaunā sportiste, rallijkrosa debitante, Maija Stakena, kura spēkiem mērojās Touring car klasē – šajā sacīkstē kopā ar 10 spēcīgiem un pieredzējušiem vīriem. Četrpadsmitgadīgā meitene sezonas noslēguma sacīksti svinēja ar uzvaru, paveicot neticamo – iegūta 3. vieta šī gada sezonas kopvērtējumā.

Maija Stakena, Latvijas Rallijkrosa čempionāta braucēja: “Rallijkrosa sezonas noslēgums Bauskā ir manas pirmās sacensības šāda tipa trasē, tās bija pārsteigumiem pilnas. Sacensību sākumā bijām pārliecināti, ka šoreiz nesanāks cīnīties par pjedestālu, bet, pateicoties izcilai sadarbībai ar spoteri, ir izcīnīta uzvara Touring car klasē. Nākamajā sezonā turpināsim krāt pieredzi un piestrādāsim gan pie automašīnas tehniskās sagatavotības, gan manu braukšanas prasmju pilnveidošanas. 2021. gada sezonā atgriezīsimies vēl spēcīgāki un turpināsim cīnīties par uzvaru. Komandā ir spēks - paldies ģimenei, treneriem un visiem atbalstītājiem, jūs man palīdzējāt paveikt neticamo!”

Autokrosa dalībniekiem šī bija priekšpēdējā sacīkste pirms lielā fināla, kas norisināsies oktobra sākumā Brenguļu trasē. Sportisti atzina, ka Mūsā jūtas kā zivis ūdenī – trase lieliski piemērota autokrosa specifikai. Divu dienu garumā bija vērojamas spraigas cīņas, jo daļa dalībnieku bija noskaņoti iegūt čempiona titulus vēl pirms sacensību sezonas noslēguma.

Foto: Toms Paipals
Foto: Toms Paipals Foto: Rallycross.lv

Klases VAZ Klasika pirmās vietas ieguvējs Jānis Linde ir rūdīts VAZ braucējs, kurš neļauj atslābt ne sev, ne konkurentiem. Pagājušā gada uzvara sezonas kopvērtējumā uzliek augstu latiņu, tāpēc 2020. gada sezonā sportists cīnījās, lai nezaudētu čempiona titulu arī šajā gadā – rezultātā izcīnīts augstākais pjedestāla pakāpiens Bauskā un nodrošināta uzvara sezonā jau vienu posmu pirms autokrosa noslēguma sacīkstēm.

Jānis Linde, Latvijas Autokrosa čempionāta braucējs: “Pēc sliktā sezonas sākuma nebijām pārliecināti, vai būs iespējams piedalīties visos sacensību posmos un startēt arī Bauskā. Šajā nepilnajā, taču jaudīgajā sezonā esam nomainījuši piecus motorus, tāpēc šobrīd emocijas ir neaprakstāmas - paldies komandai par darbu.”

Foto: Toms Paipals
Foto: Toms Paipals Foto: Rallycross.lv

Šajās sacīkstēs Folkreisa disciplīnas pārstāvji uzstādījuši divus jaunus rekordus – dalībnieku, kā arī automašīnu iegādes iesniegumu skaitā. Sacensībām dalību pieteica 67 sportisti, bet uz starta dažādu tehnisku iemeslu dēļ stājās 63, kas šīs sacensības padara par vietu, kur līdz šim redzēti visvairāk folkreisa braucēju. Folkreisa “saldākā” daļa ir automašīnu iegādes process, “Mūsas Trillerī” rekords - 150 pieteikumi 22 automašīnām.

Jānis Dreimanis, Folkreisa Vasaras kausa 4. posma uzvarētājs: “Sezona iesākās traģiski - pēc tehniskām problēmām sezonas sākumā bijām spiesti izlaist posmu "Vecpils autotrasē" - tāpēc uz sacensībām Bauskā devāmies bez lielām cerībām. Automašīnas motora defektu salabojām īsi pirms iziešanas uz starta. Smagais darbs galu galā atmaksājās, un “Mūsas Trillerī” izcīnīta uzvara.”

Foto: Toms Paipals
Foto: Toms Paipals Foto: Rallycross.lv

Nākamajā nedēļas nogalē starts 5. sacensību posmam autotrasē “Līgo”, bet Folkreisa Vasaras kausa sezonas noslēgumu vērosim 4. oktobrī Brenguļos.

Jānis Bergs, rallijkrosa sacensību rīkotājs: ““Mūsas Trilleris” noslēdzies vērienīgi, otrais gads un esam uzstādījuši vairākus jaunus rekordus – tas ir neticami! Sacensībās spraigas cīņas nodrošināja 210 dalībnieki trīs krosa komisijas disciplīnās: rallijkrosā, autokrosā un folkreisā – skatītājiem asu izjūtu trases malā netrūka. Esmu priecīgs par sasniegto šajā sacensību sezonā un ar komandu esam gatavi ar pilnu jaudu atgriezties 2021. gadā. Paldies visiem par spēcīgo nedēļas nogali!”

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu