"Tour de France" direktors inficējies ar Covid-19
Papildināts

Kristiāns Prudoms (no labās) FOTO: SIPA/Scanpix

Visiem prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" dalībniekiem trešās Covid-19 pārbaudes uzrādījušas negatīvus rezultātus, informē Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI). 

(Papildināts viss teksts.)

Tiesa, ar Covid-19 inficējies sacensību direktors Kristiāns Prudoms, kuram turpmākā nedēļa būs jāpavada pašizolācijā. Tāpat sacensību "burbuli" pozitīvu testu dēļ jāpamet pa vienam pārstāvim no "Cofidis", "AG2R La Mondiale", "Ineos Grenadiers" un "Mitchelton-Scott" komandām. Ar Covid-19 inficējies arī viens tehniskā servisa darbinieks.

Testi tika veikti 7. un 8.septembrī, bet ceturtā kārta paredzēta pirms nākamās atpūtas dienas - 14.septembra. Kopumā veikta 841 pārbaude.

Ja kādā no komandām tiktu konstatēti vismaz divi inficēšanās gadījumi, šai vienībai tūre, visticamāk, būtu beigusies. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, komandu sastāvi tika samazināti līdz 30 personām, taču dažas vienības ieradās tikai ar 25 cilvēkiem.

Iepriekš Covid-19 tika konstatēs "Lotto-Soudal" komandā, kurā bija inficējušies divi mehāniķi. Tāpat vīrusa klātbūtne tika konstatēta diviem viņu istabas biedriem.

Pirmdien sportistiem bija brīvdiena, bet otrdien jāveic 168,5 kilometru gara distance pa līdzenumu. Prestižajā velobraucienā piedalās arī latvieši Toms Skujiņš un Krists Neilands, kuri pirmajos deviņos posmos priecējuši ar dalību atrāvienos, turklāt sestdien Skujiņš astotajā etapā izcīnīja otro vietu.

"Tour de France", kas pelnīti tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem pasaules sporta notikumiem, šogad atzīmē savu 107.gadskārtu.

Kopumā Francijas tūrē šogad paredzēts 21 etaps, 20.septembrī sacensībām finišējot Elizejas laukos.

Uz augšu
Back