Valmierā būs Bertānu basketbola skola

Valmierā būs Bertānu basketbola skola
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Miks Balodis (no kreisās), Dāvis Bertāns un Jānis Baiks.
Miks Balodis (no kreisās), Dāvis Bertāns un Jānis Baiks. Foto: Evija Trifanova/LETA

Valmieras dome ir pieņēmusi lēmumu dibināt Bertānu basketbola skolu, informēja pilsētas rātes priekšsēdētājs Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei").

Tā tiek veidota kā nodibinājums, kas veidos jaunu sporta skolu Valmierā, kurā tiks pārstāvēts basketbols.

Šobrīd basketbolā var trenēties Valmieras Bērnu sporta skolā, taču tiek plānots, ka basketbola sekcija tiks pārcelta uz jauno nodibinājumu. Pagaidām tehniski ir izveidots nodibinājums, tad tiks reģistrēta un akreditēta izglītības iestāde, kuras juridiskā adrese, visticamāk, būs Valmierā, Rīgas ielā 91 - Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Pagaidām tiek prognozēts, ka skola darbību sāks ne vēlāk kā nākama gada 1.janvārī.

"Mērķis ir Valmierā padarīt basketbolu vēl stiprāku. Valmiera jau tagad ir ļoti slavena ar basketbolu. Esam pietiekami stipri, ļoti labi kotējamies valsts basketbola sistēmā. Šī jaunā skola būtu kā atspērienā punkts, lai mēs redzētu to, ka tie, kas ir šajā sistēmā izauguši, dod atgriezenisko saiti. Tāpēc šobrīd ir īpašs prieks par brāļiem Bertāniem, kuri ir bijuši Valmieras basketbola sistēmā," teica Baiks.

Pašvaldības priekšsēdētājs jaunajā skolā redz ļoti daudz ieguvumus gan basketbola sistēmai, gan jaunajiem basketbolistiem, jo "tas ir viens, ko pašvaldība un treneri var dot, bet, ja paši jaunie audzēkņi redz zvaigznes, kas ir šeit izauguši, var iedvesmoties un viņus šeit satikt, trenēties pēc viņu metodēm un ņemt labos piemērus, es domāju, tas ir labs pienesums".

Basketbolists Dāvis Bertāns skaidroja, ka galvenā motivācija, kāpēc basketbola skola tapusi, bijusi doma, kas "kaut kur tālu smadzeņu aizmugurē glabājusies", ka ir jāveido vai nu basketbola skola vai akadēmija.

"Varbūt tas bija plāns tālā nākotnē saviem spēkiem, bet, kad tika prezentēta šāda iespēja, ka skolu var veidot Valmierā ar pašvaldības atbalstu, kur jau jaunatnes sistēma ir ļoti augstā līmenī Latvijā, nolēmām izmantot iespēju ieceres sākt īstenot jau tagad."

Abas "Brāļu Bertānu basketbola meistarklases", kuras pēdējo divu gadu laikā aizvadītas, bijis pirmais solis, lai izveidotu Bertānu ģimenes basketbola laukumu, kas tiks izveidots pie Jāņa Daliņa stadiona Valmierā.

"Basketbola jaunatnes sistēma ir katra profesionālā kluba pamats, tā vienmēr bijusi viena no mūsu augstākajām prioritātēm. Ar jaunās skolas dibināšanu mēs varēsim daudz ātrāk realizēt ieceres, par kurām bijām domājuši, bet kurām kādā brīdī nepietika laika vai finansējuma," preses konferencē pavēstīja basketbola kluba "Valmiera Glass"/Vidzemes Augstskola ģenerālmenedžeris Miks Balodis.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu