VIDEO ⟩ Viljamsa zaudē "US Open" pusfinālā; par titulu cīnīsies Azarenka un Osaka (1)

Serēna Viljamsa un Viktorija Azarenka
Serēna Viljamsa un Viktorija Azarenka Foto: Reuters/ScanPix

Viena no visu laiku izcilākajām tenisistēm amerikāniete Serēna Viljamsa piektdien piedzīvoja zaudējumu ASV atklātā tenisa čempionāta ("US Open") pusfinālā.

Šobrīd pasaules ranga 8. rakete Viljamsa turnīra pusfinālā ar rezultātu 6-1, 3-6, 3-6 piekāpās Baltkrievijas tenisistei Viktorijai Azarenkai (WTA 24.).

Līdz ar to Viljamsai šajās sacensībās vēl neizdosies panākt rekordisti austrālieti Mārgaritu Kortu, kurai ir 24 tituli "Grand Slam" turnīros.

Trešā seta sākumā Viljamsa pieprasīja pārtraukumu potītes traumas dēļ. Pēc tam viņa maču turpināja par spīti sāpēm.

"Grand Slam" turnīrā Viljamsa nav uzvarējusi kopš 2017. gada. Iepriekšējos divos gados viņa četrreiz sasniedza finālu, taču zaudēja cīņā par titulu.

Līdz šim savstarpējos dueļos Viljamsa dominēja, pārspējot Baltkrievijas tenisisti 18 no 22 tikšanās reizēm. Amerikāniete bija uzvarējusi visus 10 dueļus "Grand Slam" mačos.

Azarenka sasniegusi "Grand Slam" turnīra finālu pirmo reizi kopš 2013. gada. Bijusī pasaules ranga līdere "US Open" finālā spēlēja arī 2012.  un 2013. gadā, abas reizes piekāpjoties tieši Viljamsai.

Baltkrievijas tenisistei šobrīd ir 11 uzvaru sērija. Viņa pirms "US Open" triumfēja "Western & Southern Open" turnīrā.

Zīmīgi, ka "Western & Southern Open" turnīra finālā Azarenkai bija jāspēkojas ar Japānas tenisisti Naomi Osaku, kura traumas dēļ finālmačā nespēlēja.

"US Open" otra pusfināla duelī pasaules 9. rakete Osaka ar rezultātu 7-6 (7:1), 3-6, 6-3 pārspēja amerikānieti Dženiferu Breidiju (WTA 41.).

Osaka otro reizi spēlēs "US Open" finālā. 2018. gadā viņa cīņā par titulu uzveica Viljamsu.