Rallijkrosa PČ posmā Biķerniekos uzvar zviedrs Kristofešsons; Nitišs paliek piektais pusfinālā (3)

Papildināts

Latvijas pilots Reinis Nitišs rallijkrosa pasaules čempionātā "SuperCar" klasē sestdien Biķernieku trasē pusfinālā ieņēma piekto vietu. Finālā savukārt uzvarēja zviedrs Juhans Kristofešsons

Čempionāta piektā posma pirmais kvalifikācijas brauciens pasaules čempionāta "SuperCar" ieskaitē sākās ar Latvijas braucēja Nitiša klātbūtni, viņam ierindojoties trešajā vietā aiz kopvērtējuma trešās vietas īpašnieka soma Niklasa Grenholma un Liama Dorana (Lielbritānija).

Kopā pirmajos kvalifikācijas braucienos Nitišs uzrādīja 11.ātrāko laiku un ieguva 33 punktus. Uzvarēja un 50 punktus sev ieskaitīja divkārtējais pasaules čempions zviedrs Juhans Kristofešsons.

Arī otrajā kvalifikācijas sesijā Nitišs bija trešais savā braucienā, kopā ierindojoties 12.vietā un nopelnot 32 punktus. Uzvarēja otrajos kvalifikācijas braucienos Grenholms.

Trešajā kvalifikācijā savu braucienu Nitišs uzsāka kā ceturtais, taču pēc krieva Timura Timerzjanova braucamā sabojāšanas un abu pārējo braucēju došanās "džokera" aplī Nitišs drīz apdzina Timerzjanovu un bija vadībā līdz ceturtajam aplim, kad viņam bija jādodas "džokera" aplī, palaižot garām zviedru Antonu Marklundu, taču apsteidzot vācu braucēju Renē Minnihu, ar kuru Nitišam pirms brauciena bija vienāds punktu skaits.

Visu braucēju summā Latvijas pilots gan trešajā kvalifikācijā, gan triju braucienu summā ieņēma 11.vietu un ar 98 punktiem iekļuva pusfinālā. Trešajā kvalifikācijas braucienu sesijā ātrākais bija pasaules čempionāta kopvērtējuma otrās vietas īpašnieks zviedrs Matīass Ēkstrems.

Pēcāk noskaidrojās, ka Nitišs trasē dosies jau pirmajā pusfinālā un kopā ar norvēģi Andrēasu Bakerūdu startēs no pēdējās rindas. Šī brauciena priekšgalā būs sestdien kvalifikācijā visvairāk punktus sakrājušais Grenholms, kā trešā brauciena uzvarētājs Ēkstrems. Tikmēr starp līderiem un Nitišu startā bija pērn Rīgā uzvarējušais zviedrs Timijs Hansens un ungārs Kristiāns Sabo.

Foto: Raimonds Volonts, Volonts Photography

Pusfinālā sešu braucēju konkurencē Nitišs pa iekšējo malu izrāvās trešajā vietā, aiz viņa braukušajam Sabo uzreiz iebraucot "džokera" aplī.

Konkurenti bija ātrāki par Nitišu un arī pēc "džokera" apļa veikšanas trasē izbrauca priekšā Latvijas pilotam, kurš otrajā aplī pats devās "džokera" aplī, atgriezdamies priekšā ungāru braucējam.

Foto: Raimonds Volonts, Volonts Photography

Finišējot piektajā vietā, Nitišs ieguva divus papildpunktus čempionāta kopvērtējumā.

Uzvarēja pusfinālā Ēkstrems, kurš apsteidza Grenholmu un Timiju Hansenu, visiem trijiem iekļūstot finālā.

Otrā pusfinālā uzvarēja Kristofešsons, apsteidzot zviedrus Robinu Larsonu un Kevinu Hansonu.

Foto: Raimonds Volonts, Volonts Photography

Finālā uzvaru izcīnīja Kristofešsons, kuram tā jau bija 16.uzvara Biķernieku trasē, ieskaitot kvalifikācijas braucienus. Otrais finišēja Ēkstrems, trešais - Timijs Hansens, aiz viņa - Kevins Hansens, Grenholms un Larsons.

Pirms Rīgas posma pēc četriem posmiem pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 111 punktiem ir Kristofešsons, ar 94 punktiem seko Ēkstrems, bet pirmo trijnieku ar 76 punktiem noslēdz Grenholms.

Pēc otrā kvalifikācijas brauciena trasē ar elektroautomašīnu devās Jānis Baumanis, kuram debijas reizē bija jāspēkojas vien ar trim braucējiem, no kuriem viena bija Natālija Barata no Lielbritānijas.

Foto: Raimonds Volonts, Volonts Photography

Baumanis pirmajā no četrām kvalifikācijām uzvarēja un ieguva 50 punktus kvalifikācijā, apsteidzot Sirilu Reimonu un Baratu.

Otrajā kvalifikācijas braucienā Baumanis finišēja otrais aiz Reimona, bet priekšā Baratai.

Turpinājums elektroautomašīnu sacensībās svētdien.

LETA jau ziņoja, ka septembra vidū Rīgā noritēs nevis viens, bet gan divi pasaules čempionāta posmi rallijkrosā.

Sestdien Biķernieku trasē tiek aizvadīts pasaules čempionāta piektais posms, bet dienu vēlāk uzvarētāju noskaidros arī sestajā etapā

Tāpat Rīgā norisinās viens Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallijkrosa čempionāta posms "Supercar" klasē un viens "Projekt E" kausa posms automašīnām ar elektrodzinējiem. Tāpēc Biķernieku trasē šogad nenotiks FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms priekšpiedziņas "Super1600" automašīnām.

Šogad skatītāji nevarēs baudīt divu latviešu cīņu vienā klasē, jo pasaules čempionāta "SuperCar" ieskaitē startēs Reinis Nitišs ("ESmotorsport"), savukārt Jānis Baumanis spēkus izmēģinās "Projekt E" jeb elektroautomašīnu klasē, tādējādi kļūstot par pirmo Latvijas braucēju, kurš "ielūkojies" rallija krosa nākotnē.

Pusfināli "SuperCar" klasē sāksies plkst.16, bet pirms fināla sacensībām otro kvalifikācijas braucienu aizvadīs "Projekt E" klasē. Fināls "Projekt E" klasē gaidāms svētdien. Biķernieku trase būs slēgta no plkst.18.

Rīgā tiek aizvadīts otrais no šogad kopumā paredzētajiem četriem "Projekt E" posmiem. Savu sacensību debiju Rīgā pieredzēs ar "Citroen Racing" rūpnīcas komandas atbalstu sagatavots "Citroen C3 ERX" auto, kura vadīšana būs uzticēta Sirilam Reimonam.

Baumanis līdz šim četros gados bija piedalījies visos Rīgas rallijkrosa pasaules čempionāta posmos, taču šogad sportista atbalstītāji Covid-19 pandēmijas radītajos apstākļos nespēja sniegt nepieciešamo atbalstu. Baumanis šosezon nav piedalījies kādā no rallijkrosa etapiem.

Tāpat pirmo reizi pasaules čempionātā rallijkrosā trasē šogad ir redzams Nitišs, kurš pēc pagājušās sezonas nolēma pievērsties rallija disciplīnai. Sportists šogad Rīgā brauc ar Lietuvas komandas "ESmotorsport" gādātu "Škoda Fabia EVO RX" sacīkšu auto.

Pērn par prieku pašmāju skatītājiem, sacensībās pēc gada pārtraukuma atkal startēja divi latviešu piloti, kuriem bija pamatotas izredzes izcīnīt vietu uz goda pjedestāla. Mainīgos laikapstākļos notikušajās sacensībās, vislabāko sniegumu demonstrēja un uzvaru izcīnīja vēlāk par pasaules čempionu kļuvušais zviedru pilots Timijs Hansens, bet abi latvieši posmu noslēdza ar savstarpēju cīņu pusfinālā, kura finišu ceturtajā un sestajā vietā attiecīgi sasniedza Nitišs un Baumanis.

Pēc Latvijas posmiem sezonas turpinājumā paredzēti etapi Spānijā, Beļģijā un Vācijā. Pirms Beļģijas posma vienām sacensībām bija jānotiek Portugālē, bet Covid-19 radītās pandēmijas dēļ etaps tika atcelts.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu