KHL iesaka Rīgas "Dinamo" spēlēt ar HK "Rīga" spēlētājiem

HK "Rīga" hokejisti FOTO: Raimonds Volonts, HK "Rīga"

Kamēr Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandai Rīgas "Dinamo" līdz 5.oktobrim ir noteikta Covid-19 karantīna, spēlēšana ar Jaunatnes hokeja līgas vienības "Rīga" puišiem ir tikai viena no opcijām, kas izmantota netiks, sarunā LETA skaidroja Rīgas "Dinamo" kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Jau ziņots, ka "Dinamo" komandai līdz 5.oktobrim ir noteikta karantīna, bet šajā laikā jāaizvada piecas KHL spēles - trīs mājās un divas viesos.

"Spēlēšana ar "Dinamo" MHL jauniešu komandu ir viens no variantiem, ko rekomendē līga," Savickis saka sarunā ar LETA pēc konsultācijām ar KHL vadību.

"Ir komandas, kurām jauniešu vienība ir tik spēcīga, ka tās var atļauties tā spēlēt. Mums tomēr ir ievērojama atšķirība starp spēlētāju meistarību KHL un MHL komandā. Tāpēc kopā ar "Dinamo" vienības galveno treneri Pēteri Skudru nolēmām, ka tā nedarīsim un neliksim jaunos zem sitiena."

Citi varianti ir spēles pārcelšana, tehniskais zaudējums un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) atļauja aizvadīt mačus ar veselajiem spēlētājiem, tiem neievērojot pašizolāciju.

"SPKC ir noteikusi karantīnu visai komandai," saka Savickis. "Mums veseli ir 15 spēlētāji. Ja viņiem vajadzētu pielikt klāt desmit jauniešus, mēs mačus varētu aizvadīt."

2

Viņš piebilst, ka visdrīzāk SPKC nemainīs savu nostāju, īstenojot valstī noteiktos veselības drošības noteikumus, un tādā gadījumā klubs ir gatavs piedzīvot tehniskos zaudējumus, kuru skaits līgas reglamentā nav ierobežots.

"Ar Maskavas "Dinamo" esam gatavi saņemt tehnisko zaudējumu," par turpmāko saka kluba valdes priekšsēdētājs. "Visdrīzāk tā būs arī nākamajā spēlē pret Maskavas CSKA."

Ir iespējams, ka kāda no turpmākajām spēlēm tiek pārcelta uz vēlāku laiku. Tam nepieciešama abu komandu un līgas vadības piekrišana.

"Kādu spēli noteikti pārcelsim," prognozē Savickis. "Tomēr līga to nevar darīt bezgalīgi, jo tā var nepabeigt turnīru."

2

Savickis arī konkretizēja, ka viņa rīcībā esošā informācija liecina, ka saslimušo vidū klubā ir deviņi spēlētāji un divi personāla darbinieki, nevis, kā izskanējis iepriekš, desmit hokejisti un kopumā 12 saslimušie.

Jau ziņots, ka trešdien uz 3.novembri pārcelta Nursultanas "Baris" un Rīgas "Dinamo" 18.septembra mačs Nursultanā, kas nenotika Kazahstānas vienības hokejistu Covid-19 saslimšanas dēļ.

Ar piecās spēlēs iegūtajiem trim punktiem "Dinamo" šosezon Rietumu grupā ieņem desmito vietu 11 komandu vidū.

"Dinamo" iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.

Uz augšu
Back