VIDEO ⟩ "Heat" nokļūst uzvaras attālumā no NBA fināla

Tailers Hero
Tailers Hero Foto: Reuters/ScanPix

Maiami "Heat" komanda naktī uz ceturtdienu (pēc Latvijas laika) izcīnīja trešo uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences fināla sērijā.

"Heat" ar rezultātu 112:109 (24:23, 26:21, 27:32, 35:33) pārspēja Bostonas "Celtics", iegūstot 3-1 vadību Austrumu konferences fināla sērijā līdz četrām uzvarām.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Tailers Hero, kurš guva 37 punktus, Džimijs Batlers pievienoja 24, bet Dorans Dragičs iemeta 22 punktus.

"Heat" sastāvā rezultatīvs bija arī Bams Adebajo, kurš guva 20 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas.

"Celtics" rindās Džeisons Teitums guva 28 punktus, Džeilens Brauns iemeta 21, Kemba Vokers pievienoja 20, bet Gordons Heivords atzīmējās ar 14 punktiem.

Spēles gaitā "Heat" izdevās iekrāt 12 punktu pārsvaru, bet "Celtics" vienībai lielākā vadība bija divi punkti.

Hero kļuva tikai par otro spēlētāju NBA vēsturē, kurš 20 gadu vecumā "play-off" spēlē guvis vismaz 37 punktus. 1980. gadā to paveica leģendārais Maģiskais Džonsons, kurš guva 42 punktus fināla spēlē Losandželosas "Lakers" sastāvā.

Hero labojis arī "Heat" kluba rekordu, kļūstot par vienā "play-off" spēlē rezultatīvāko debitantu. Līdz šim kopš 2004. gada rekords piederēja Dveinam Veidam, kurš savā debijas sezonā guva 27 punktus vienā "play-off" mačā.

Hero trāpīja tālmetienu, panākot savai komandai 98:90 pārsvaru četras minūtes līdz spēles beigām. Savukārt 56 sekundes līdz mača pamatlaika beigām Hero iemeta divpunktu metienu, nodrošinot "Heat" vienībai +9 (107:98).

NBA debitants karjeras spilgtākajā spēlē trāpīja 9 no 11 divpunktu metieniem, 5 no 10 tālmetieniem un 4 no 4 soda metieniem. Hero spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa, bet kopumā laukumā pavadīja 36 minūtes.

Šī vēsturē ir 12. reize, kad "Heat" atrodas 3-1 vadībā sērijā līdz četrām uzvarām. Visās iepriekšējās 11 reizēs Maiami vienība sērijā uzvarēja.

Jau vēstīts, ka Rietumu konferences fināla sērijā Losandželosas "Lakers" ir 2-1 vadībā cīņā pret Denveras "Nuggets".