Briedis nedaudz vieglāks par Dortikosu pirms sestdien gaidāmās cīņas

Mairis Briedis FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas bokseris Mairis Briedis ir nedaudz vieglāks par savu pretinieku Pasaules boksa supersērijas (WBSS) finālcīņā Junielu Dortikosu, noskaidrojās piektdien notikušajā oficiālajā svēršanās ceremonijā.

(Pēc WBSS rīkotāju paziņojuma otrajā rindkopā papildināta informācija ar bokseru oficiālo svaru.)

Briedis piektdienas pēcpusdienā sver 89,81 kilogramu, bet kubietis Dortikoss - 90,49 kilogramus.

"Protams, šī ir ļoti svarīga cīņa. Visas cīņas ir svarīgas, tāpēc pieejam nopietni jebkuram duelim. Esam gatavojušies ilgi un smagi, tāpēc uzskatu, ka būs ļoti laba cīņa," pēc svēršanas ceremonijas teica Briedis.

Tikmēr Dortikoss rītdienas cīņā solīja īstu "uguņošanu".

Viņi sestdien Minhenē cīnīsies par Muhameda Ali trofeju, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu un žurnāla "The Ring" jostu.

Cīņu vakars "Go3" platformā būs vērojams no plkst.22 pēc Latvijas laika, bet Briedis un Dortikoss ringā varētu kāpt ap pusnakti.

Sākotnēji cīņa bija plānota 21.martā Rīgā, bet pandēmijas straujās izplatības dēļ, to atlika uz 16.maiju. Vēlāk tika atcelta arī 16.maijā plānotā cīņa, taču šonedēļ noskaidrojies, ka abi bokseri par uzvaru turnīrā cīnīsies Minhenē 26.septembrī.

Duelis notiks "Plazamedia Broadcasting Center" televīzijas studijā, taču cīņu klātienē skatītāji vērot nevarēs.

IBF josta pēc Oleksandra Usika pāriešanas smagsvaros kļuva vakanta, un to WBSS pusfinālā ieguva Dortikoss, kurš nokautēja Endrū Tabiti. Savukārt "The Ring" josta ir vakanta.

"The Ring" versijā šajā svara kategorijā Briedis un Dortikoss ieņem abas pirmās vietas labāko bokseru sarakstā.

Prestižākā Pasaules Boksa padomes (WBC) josta šobrīd pieder Kongo bokserim Ilungam Makabu, Pasaules Boksa organizācijas (WBO) josta ir vakanta, bet Pasaules Boksa asociācijā (WBA) čempions šobrīd ir francūzis Arsens Gularmirjans.

35 gadus vecais Briedis profesionālā boksera karjerā izcīnījis 26 uzvaras, no kurām 19 bijušas ar nokautu, un cietis vienu zaudējumu WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Oleksandru Usiku.

Gadu jaunākais Kubas bokseris Dortikoss izcīnījis 24 uzvaras, tikai divās no tām esot spiests ringā aizvadīt visus paredzētos raundus, un arī piedzīvojis vienu zaudējumu - nedēļu pēc Brieža zaudējuma Usikam kubietis Sočos otrā WBSS pusfinālā ar nokautu zaudēja krievam Muratam Gasijevam.

Šīs sezonas supersērijas abas pusfināla cīņas 2019.gada 15.jūnijā notika Rīgā. Vispirms finālā pēc panākuma pār ASV bokseri Endrū Tabiti iekļuva Dortikoss, bet drīz pēc tam skandalozā cīņā Briedis pārspēja Kšištofu Glovacki no Polijas.

Uz augšu
Back