"World Athletics" Krievijai dod piecus mēnešus, lai tiktu skaidrībā ar savu antidopinga sistēmu

LETA
"World Athletics" Krievijai dod piecus mēnešus, lai tiktu skaidrībā ar savu antidopinga sistēmu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija ("World Athletics") Krievijai devusi piecus mēnešus, lai lielvalsts tiktu skaidrībā ar savu antidopinga sistēmu un atgrieztos pilnvērtīgā profesionālā sporta apritē.

Sākotnēji "World Athletics" Krievijas plānu antidopinga sistēmas sakārtošanā vēlējās redzēt jau šī mēneša beigās, bet sestdien termiņš tika pagarināts līdz 1.martam.

"World Athletics" termiņu nolēma pagarināt, jo apzinās, ka Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) rīcībā patlaban nav gana daudz resursu, lai sniegtu detalizētu plānu dopinga sistēmas apkarošanā.

"World Athletics" par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem diskvalificēja Viskrievijas Vieglatlētikas federāciju (RUSAF) 2015.gadā un vairākkārt ir pagarinājusi soda termiņu.

Augustā Krievija samaksāja piecus miljonus ASV dolāru (aptuveni 4,3 miljonus eiro) soda naudu "World Athletics", taču vieglatlētikas jumtorganizācija noteica vēl vairākas prasības, lai Krievija atgūtu biedra statusu.

Sestdien "World Athletics" paziņoja, ka RUSAF iesniegtais plāns, lai apkarotu dopingu, ir nepilnīgs, tomēr tas izskatoties krietni labāk nekā iepriekš saņemtie ziņojumi.

"Pagaidām RUSAF ir tukšums, jo organizācijai nav valdes, vadības un pašreizējais personāls ir maz pieredzējis. RUSAF šīs vietas jāaizpilda ar cilvēkiem, kuri patiesi vēlas darīt labu sportā un kuriem piemīt nepieciešamās prasmes," teikts paziņojumā.

Tikmēr "World Athletics" vadītājs Sebastians Ko norādīja, ka gadījumā, ja Krievija līdz noteiktajam termiņam nebūs izstrādājusi pienācīgu plānu, RUSAF, visticamāk, tiks pakļauta vēl lielākām sankcijām.

Lai palīdzētu RUSAF plāna izstrādē, "World Athletics" darbam piesaistījusi vienu no diviem Krievijā esošajiem ekspertiem Margaritu Paknotskaju, kura iepriekš RUSADA pildīja ģenerāldirektora vietnieces pienākumus.

WADA decembrī uz četriem gadiem diskvalificēja Krieviju, aizliedzot tai piedalīties pasaules lielākajos sporta notikumos.

Nākamajās vasaras un ziemas spēlēs Krievijas atlēti nedrīkstēs piedalīties zem valsts karoga un drīkstēs to darīt tikai tad, ja būs pierādīts viņu nevainīgums dalībā Krievijas dopinga sistēmā.

Tādā veidā 2018.gada ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā ne zem sava karoga startēja 168 Krievijas sportisti. Savukārt pēc "World Athletics" lēmuma šāda kārtība Krievijas vieglatlētiem ir jau kopš 2015.gada.

Citās sacensībās Krievija varēs startēt, piemēram, 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas sacensībās, jo tās rīko Eiropā par futbolu atbildošā organizācija UEFA. Savukārt finālturnīrā Krievijas kā nācijas dalība būs liegta, jo to rīkos pasaules futbola organizācija FIFA.

Tāpēc arī nākamā gada Eiropas čempionāta ieplānotās četras spēles futbolā drīkstēs notikt Sanktpēterburgā, arī Krievijas valstsvienība drīkstēs čempionātā piedalīties. Tāpat 2021.gadā šajā pilsētā ieplānotais Čempionu līgas fināls paliek spēkā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu