Pieci iespējami scenāriji Brieža karjeras turpinājumam

Mairis Briedis

FOTO: worldboxingsuperseries.com

Latvijas bokseris Mairis Briedis atkal ir pierādījis, ka viņš ir pelnījis būt pasaules čempiona godā. Kāds varētu būt 35 gadus vecā sportista nākamais izaicinājums karjerā? TVNET piedāvā piecus šķietami iespējamus scenārijus.

Pāreja uz smagsvaru kategoriju - dalība supersērijā 2021. gadā

Pasaules boksa supersērijas pirmās sezonas uzvarētājs pirmajā smagajā svarā (līdz 90,7 kg) ukrainis Oleksandrs Usiks karjeru turpina smagsvaru kategorijā. Iespējams, ka šādu pāreju veiks arī Briedis.

"Ar Kalli Zauerlandu [supersērijas galveno organizatoru] runājam, ka izguļamies, atpūšamies un tad sēžamies pie galda. Iespējams, ka ir plāns pāriet uz smagsvaru kategoriju," atklāja Briedis.

Zauerlands atzinis, ka viņam ir apņēmība 2021. gadā rīkot supersērijas turnīru smagsvaru kategorijā. Līdz ar to pastāv iespēja, ka Briedis piedalās šajā turnīrā, taču jau citā svara kategorijā.

Paredzams, ka 2021. gadā divreiz spēkiem mērosies Lielbritānijas smagsvaru bokseri - WBA "Super", IBF, WBO un IBO pasaules čempions Entonijs Džošua pret WBC pasaules čempionu Taisonu Fjūriju.

Zauerlands norādījis, ka Džošua un Fjūrija savstarpējā duelēšanās ļautu paralēli sapulcināt vienā turnīrā citus lieliskus smagsvaru bokserus. Supersērijas organizators gan atzīst, ka tas nebūs viegls uzdevums.

Briedis izaicina Usiku

Karjerā vienīgo zaudējumu Briedis piedzīvojis pret Usiku. Latvijas bokseris noteikti gribētu vēlreiz stāties ringā pretī ukrainim, kurš zaudējuma rūgtumu vēl nav izjutis.

31. oktobrī Usiks spēkosies ar Dereku Čizoru no Lielbritānijas. Ukrainim tā būs otrā cīņa smagsvaru kategorijā. Usiks kopumā profesionāļa karjerā ir nepārspēts 17 cīņās, tikmēr britam ir krietni lielāka pieredze - 32 uzvaras un deviņi zaudējumi.

Usiks ir WBO pasaules čempiona titula obligātais pretendents, tāpēc viņa prioritāte šobrīd ir izaicināt jostas īpašnieku Džošua. Tāpēc pārskatāmā nākotnē Usikam, visticamāk, nebūs motivācijas spēkoties ar Briedi.

Nav izslēgts, ka Briedis tiek pie revanša ar Usiku jau iepriekš minētajā supersērijas turnīrā. Organizatoriem gan jāpapūlas sarūpēt bokseriem kaut ko vilinošu, jo smagsvaros visas pasaules čempionu jostas patlaban ir aizņemtas - tās ir pie Džošua un Fjūrija.

Revanšs ar Glovacki

Iedomājieties, Briedis vēlreiz cīnās ar Kšištofu Glovacki, taču šoreiz duelis notiek vasarā Polijā, desmitiem tūkstošu skatītāju pilnā futbola stadionā. Nav šaubu, ka šī cīņa radītu lielu ažiotāžu.

12. decembrī Glovackis spēkosies ar Lielbritānijas bokseri Lorensu Okoliju, kurš 14 cīņās ne reizi nav zaudējis. Polijas boksera rēķinā ir 31 uzvara un divi zaudējumi - pret Briedi un Usiku.

Glovackis un Okolijs cīnīsies par WBO pasaules čempiona jostu. Lielā mērā šī cīņa varētu izšķirt to, vai Briedis būs ieinteresēts vēlreiz cīnīties pret Polijas bokseri.

Ja Glovackis uzvar Okoliju, tad Briedis varētu piekrist revanšam, lai mēģinātu iegūt savā īpašumā WBO jostu un kliedētu kritiķu runas, ka viņš nepelnīti guva uzvaru pret poli pirmajā duelī.

Okolija uzvaras gadījumā Briedim varētu būt interese spēkoties ar nepārspēto britu bokseri, kuram šobrīd ir tikai 27 gadi.

Svarīgi atzīmēt, ka Okoliju pārstāv slavenais promouters Edijs Hērns, kurš strādā ar Džošua un citiem pazīstamiem bokseriem.

Hērna kompānija sadarbojas arī ar Usiku. Briedis, cīnoties pret Okoliju, iegūtu atpazīstamību Lielbritānijā, kas varētu novest pie lielām cīņām un dāsniem honorāriem.

WBC josta - cīņa pret Makabu

Briedis pirmo reizi par pasaules čempionu kļuva 2017. gadā, kad viņš pārspēja Vācijas bokseri Marko Huku un ieguva WBC jostu. Iespējams, Latvijas bokseris tomēr paliks pirmā smagā svara kategorijā un centīsies pievienot vēl kādu jostu.

WBC čempions patlaban ir Kongo bokseris Ilunga Makabu, kurš karjerā izcīnījis 27 uzvaras un piedzīvojis divus zaudējumus. Viņš piedzīvoja neveiksmi profesionālā boksa debijas cīņā, kā arī 2016. gadā zaudēja britu zvaigznei Tonijam Beljū.

Kā sarunā ar TVNET izteicās Brieža bijušais treneris Sandis Kleins, aizvadīt cīņu Āfrikā būtu liels izaicinājums, turklāt viņš no saviem avotiem dzirdējis, ka Kongo par boksa cīņām maksājot lielus honorārus. Būsim godīgi, finansiālais aspekts Briedim karjeras nogalē noteikti nav mazsvarīgs.

WBA josta

Pasaules čempiona tituls WBA versijā šobrīd pieder 32 gadus vecajam Francijas bokserim Arsenam Gularmirjanam, kurš ir nepārspēts karjeras 26 cīņās. 

"Gularmirjans ir labs bokseris, bet neviens par viņu nav gatavs maksāt. Par viņu maksā mazu honorāru, ar viņu sisties nevienam nav interesanti. Viņš nav baigi stiprais, bet nav arī vājš," sarunā ar TVNET teica Brieža bijušais treneris Kleins.

Pirmā smagā svara kategorijā ir bijuši trīs neapstrīdami ("undisputed") pasaules čempioni boksā - Evanders Holifīlds, O'Nīls Bels (abi ASV) un jau vairākkārt pieminētais Usiks.

Holifīlds un Bels apvienoja trīs prestižās jostas (IBF, WBA, WBC), bet Usiks vienīgais šim komplektam pievienoja arī WBO titulu.

Jautājums ir atklāts, vai Briedis būs ieinteresēts atkārtot Usika panākumu? Vai tomēr Latvijas bokseris pāries uz smagsvariem, kas boksā ir populārāka svara kategorija un var sniegt cīņas ar lielāku honorāru? Laiks rādīs!

Uz augšu
Back