SOK veic izmeklēšanu pret Baltkrieviju par sportistu diskrimināciju

LETA/DPA
SOK veic izmeklēšanu pret Baltkrieviju par sportistu diskrimināciju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) izmeklē apgalvojumus, ka Baltkrievijas Nacionālā Olimpiskā komiteja (NOK) diskriminē sportistus viņu politisko uzskatu dēļ.

SOK valdes sanāksmē "tika atzīmēti dažādi satraucoši ziņojumi atsevišķu sportistu vēstulēs un medijos par NOK vai tās biedru federāciju iespējamu politiski motivētu iejaukšanos", paziņoja SOK.

Baltkrievijā kopš 9.augustā rīkotajām prezidenta vēlēšanām nerimst protesti pret valsts prezidentu Aleksandru Lukašenko, kurš pasludināts par vēlēšanu uzvarētāju, bet opozīcija oficiālos vēlēšanu rezultātus uzskata par viltotiem. Šajos protestos ir vairāki bojāgājušie un simtiem ievainoto, un vairāk nekā 10 000 to dalībnieku tikuši aizturēti.

Lukašenko ir arī Baltkrievijas Republikas NOK prezidents. 

Atbildot uz septembra beigās nosūtītu vēstuli, Baltkrievijas NOK rakstīja SOK, ka "sportistu atlases process gaidāmajām Olimpiskajām spēlēm būs stingri pamatots ar sportistu sniegumu un rezultātiem lielākajos sporta pasākumos".

SOK tomēr paziņoja, ka ir turpinājusi saņemt no sportistiem "sūdzības par nepiemērotu politiski motivētu spiedienu".

"Tādēļ, balstoties uz saņemto jauno informāciju, SOK valde nolēma turpināt un pastiprināt izmeklēšanu, lai noteiktu, vai NOK pilda savus pienākumus pret saviem sportistiem atbilstoši Olimpiskajai hartai," paziņoja SOK.   

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu