"Saprotu, ka situācija Latvijā ir nokaitēta un ka neviens negrib uzņemties atbildību. Arī mēs, maratona organizatori, aicinām nedēļas nogalē neskriet maratonam paredzētajās trasēs, bet darīt to neklātienē - virtuāli vai izkustēties citās savās mīļākajās distancēs dabā, nepiedaloties virtuālajā skrējienā," saka Rīgas maratona direktors.
Viņš piebilda, ka visiem, kuri bija reģistrējušies sacensībām, pienāksies Džuniči Kavaniči radītās medaļas neatkarīgi no tā, vai dalībnieki brīvdienās reģistrēsies un dosies virtuālajā skrējienā.
Nords šobrīd neņemas vērtēt lēmuma finansiālo ietekmi uz maratona organizatoriem, jo tādi aprēķini vēl nav veikti.
Kā ziņots, bija plānots, ka "Rimi Rīgas maratonā" 10. un 11.oktobrī dažādu distanču trasēs izkliedēti startēs vismaz 15 000 Latvijas dalībnieku un "saujiņa" ārvalstnieku.
Sadarbībā ar Veselības ministriju, Slimību profilakses un kontroles centru un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestu "Rimi Rīgas maratona" organizatori bija izstrādājuši virkni pasākumu Covid-19 risku mazināšanā.
Maratons bija iecerēts arī kā atlases sacensības nākamā gada olimpiskajām spēlēm Tokijā un kā Latvijas čempionāts maratonā.