Kas jauns hokejā? Runā Matulis: Vai "Dinamo" ir visa ļaunuma iemiesojums?

Rīgas "Dinamo" hokejisti

FOTO: Raimonds Volonts, "Dinamo Rīga"

Teikšu, kā ir: es vēl visus “Dinamo” importa spēlētājus pēc sejas un darbībām laukumā neesmu atkodis. Tam vienkārši ir bijis pārāk maz laika un pārāk maz mājas spēļu. Sestdien ar Podoļskas “Vitjaz” biju nolēmis cītīgāk pavērot mūsu leģionārus, bet atkal neraža – otro reizi manus nodomus izjauc Covid-19!

No “Dinamo” tuviem avotiem bija zināms, ka nupat esot nostabilizējies pamatsastāvs, kurš spēlēšot kā pret Kaspara Daugaviņa “Vitjaz”, tā arī pret Iļjas Vorobjova Magņitogorskas “Metallurg”. Proti, sastāvs, kas gāja laukumā mačā pret Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Ieraugot komandas pieteikumu TV ekrānā ar valstu karodziņiem, mazliet palēcos gaisā. Opā rillā – mums pamatsastāvā pieci kanādiešu aizsargi, soms un Roberts Mamčics. Nekad dzīvē nevarēju iedomāties, ka kādā Latvijas komandā būs pieci Kanādas aizsargi.

3

Lielākajā daļā Eiropas Kanādas hokejists joprojām ir kā prece ar kvalitātes zīmi. Tātad pirmais aizsargu pāris - Rīss Skārlets un soms Tonijs Sunds; otrais pāris – mums jau labi zināmais Metjū Majone un Mamčics; trešais pāris – Morgans Eliss un Endrjū O’Braiens, un septītais aizsargs – atkal kanādietis Džordans Marejs. Tā kā Kristaps Sotnieks vēl tikai atlaba no pirmā koronavīrusa viļņa, tāpat kā Kristaps Zīle, iebildumu pret šādiem aizsargu pāriem nevarēja būt. Čehs Ondžejs Vitāseks bija zaudējis pēdējos četrus mikromačus (0-7), bet pret Jāņa Jaka spēli tieši aizsardzībā treneriem bija iebildes. Pretinieku zonā Jaks esot zvērā, toties pie saviem vārtiem ne tik labs.

Visas 11 spēles aizvadījis Majone, esot ne tikai rezultatīvākais aizsargs (2+2), bet vienīgais no visiem aizsargiem nopelnot pozitīvu lietderību (+1). Varbūt tas vēl nav aizpērnais Metjū, bet noteikti labāks par pērnās sezonas Metjū. Ja vairākumā ar viņu atkal būtu Linuss Videls, tad salīdzinājums būtu objektīvāks. Mjā, pat nezinu, kā lai to korektāk uzraksta, bet cilvēki, kuri biežāk bijuši blakus komandai, ziņo, ka viens kanādiešu aizsargs (O’Braiens) vidēji štruntīgi slidojot…

Jau pirms sezonas sākuma rakstīju, ka šogad Rīgas “Dinamo” nav pirmā vārtsarga, bet ir divi pusotrie – Iļja Proskurjakovs (89,9% atsisto ripu un vidēji spēlē zaudēti 2,85 vārti) un Staņislavs Gaļimovs (86,6% un 4,58). Ar Proskurjakovu ir vienīgā uzvara, kā arī trīs spēles overtaimā vai bulllīšos, Gaļimovam pagaidām tikai zaudējumi.

Kā tad tā? Pēteris Skudra taču pats ir bijis vārtsargs! Kā gan viņš nav izvēlējies īstos džekus? Jā, abi savulaik bijuši Skudra komandās, bet… gadi arī KHL skrien kā stirnas un Gaļimovs zirgā bija pirms gadiem septiņiem, kad kopā ar Sandi Ozoliņu ievilka Mitišču “Atlant” Gagarina kausā. Šobrīd jau pat komandā čaļi zirgojas, ka viņiem esot divi trešie vārtsargi…

Nu tad ņemam Matīsu Kivlenieku! Neizdevās. Pirms otrā kovida Skudras skats bijis vērsts uz Somiju un Čehiju…

3

Nezinu, kā tas ir – vienlaicīgi būt ģenerālmenedžerim un galvenajam trenerim, bet nule viens no “Dinamo” visu laiku veiksmīgākajiem ĢM Normunds Sējējs izteicies, ka šie amati neesot savienojami. Skudra mēģina savienot! Un nevar nevienam citam pārmest, ka uzaicināts ne tas spēlētājs.

Bez diviem importa vārtsargiem, sešiem aizsargiem, nule aizvadītajā mačā pret “Lokomotiv” laukumā bija arī septiņi importa uzbrucēji. Tātad kopā akurāt 15 leģionāri!!! Kam mums tāds “Dinamo”, kas pat ar tādu piešprici vienalga kuļas pa Rietumu grupas tabulas pašu apakšu? Jā, arī tā spriež cilvēki. Lai gan nupat nupat bija pienācis brīdis, kad komanda varētu būt daudzmaz saspēlēta. Tātad pirmā maiņa: Mārtiņš Dzierkals – Jevgeņijs Gračovs – Lauris Dārziņš. Abi malējie, tāpat kā Zaks Mičels, Pavels Černovs un Konstantins Komareks, aizvadījuši visas iespējamās 11 spēles. Lauris ir pirmais metējs (3+4), Mārtiņš – ceturtais (3+2) un ir viens no sezonas sākuma pozitīvajiem kadriem. Otrajā maiņā: Mets Vaits (0+2) – Černovs (3+1) – Genadijs Stoļarovs (0+0). Trešajā: Komareks (2+4, bet lietderība – mīnus 7) – Mičels (4+2) – Džeisī Lipons. Ceturtajā: Miks Indrašis (9 spēlēs 0+1…) – Ģļebs Prohorenkovs – Gints Meija, plus jauniņais Gustavs Millers.

Covid-19 pirmais vilnis uz laiku no ierindas izsita desmit spēlētājus (Sotnieks, Zīle, M. Rēdlihs, Meija, Vaits, Paršins, Skārlets, Eliss, Bērziņš), nule piektdien/sestdien esot jauni 13, ieskaitot trenerus Skudru un Aleksandru Ņiživiju.

3

Zobgaļi, kā arī ļauna vēlētāji jau pasmējās, ka Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols esot dabūjis virtuālo purnazāģi no Ugas Dumpja… Iebildi pret Covid-19, še tev 13 dinamieši! Labi, ka sestdienas pievakarē mazliet aizstāvēt profesionālo sportu metās Jurijs Perevoščikovs: “Nedomāju, ka profesionālais sports ir galvenais faktors, kas veicina vispārējo situāciju.” Bet “Dinamo” saslimšanas gadījums liecinot, ka šajā komandā diezgan regulāri visus pārbauda uz Covid-19 un saslimušie, kā arī izolācijā esošie tiek pietiekami rūpīgi nošķirti no pārējās sabiedrības.

Cik man zināms: atgriežoties no izbraukuma, visiem veic Covid-19 testus un līdz atbildes saņemšanai visi dzīvo “Islande” hotelī Ķīpsalā; ja ir pozitīvi, tad paliek viesnīcā.

Vai no “Dinamo” kāds atzars aizgājis uz Kuldīgu, Vecpiebalgu vai Draudziņas ģimnāziju? Šādu ziņu nav. Toties zināmi divi citi Latvijas hokeja koronavīrusa perēkļi – Daugavpils Ledus skola (40) un Jelgavas “Zemgale/LLU” (apmēram 20). Balstoties uz pēdējiem diviem gadījumiem, droši vien Dumpim ir taisnība, jo, piemēram, Latvijas futbolā pagaidām nav pozitīvu analīžu. Hokejā, pieskatot arī “Dinamo” – 83…

Ja hokejā ir Covid-19, tad skaidrs, ka vainīgs “Dinamo”, kas klīst pa Krieviju un Baltkrieviju, kur lielāka saslimstība. Un vajag to “Dinamo” aizliegt! Jā, jā. Ir arī tāda iniciatīva “Manā balsī” – “Par Latviju bez Covid inficēta sporta”. Diez cik populārs gan nav šis Ievas Vējas ierosinājums aizliegt profesionālo sportu un “Dinamo” – svētdien no rīta vairāk nekā nedēļas garumā tam bija 96 atbalstītāji.

Sociālajos tīklos vērojama arī otra tendence – krievu projekts “Dinamo” ir slikts, to vajag aizdzīt atpakaļ uz Krieviju!

3

Labi, ka pa vidu visiem politiski štancētiem viedokļiem savas domas izsaka arī infekcijas slimību profesionāļi. Bet ir jau vēl palikuši arī normāli cilvēki, kas saka tā: “Kas citam ļaunu vēl, pats to dabū! Paturiet to prātā, aprējēji.”

Uz augšu
Back