Gulbis zaudē Nursultanas turnīra kvalifikācijā (1)

Ernests Gulbis
Ernests Gulbis Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis Kazahstānā notiekošā Nursultanas ATP "World Tour 250" sērijas turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā ar rezultātu 6-7 (3:7), 1-6 zaudēja Krievijas tenisistam Aslanam Karacevam.

Gulbis ATP rangā ieņem 175.vietu, bet Karacevs ir 113.pozīcijā un kvalifikācijā bija izlikts ar piekto numuru.

Zaudējot atlases pirmajā kārtā, Gulbis netika pie ATP ranga punktiem

Gulbis maču sāka ar diviem breikiem un pirmajā setā panāca 4-0, taču turpinājumā zaudēja divas serves pēc kārtas, kas pretiniekam ļāva izlīdzināt cīņas gaitu. Seta uzvarētājs noskaidrojās taibreikā, kurā Karacevs ātri ieguva vadību un guva virsroku. Otrajā setā Gulbis vairs nespēja izrādīt pretestību un piekāpās ar 1-6.

Abi tenisisti savā starpā iepriekš tikušies trīs reizes, visas 2020.gadā, visas reizes triju pēc kārtas nedēļu laikā ATP "Challenger" sērijas turnīros, visas reizes astotdaļfinālā uzvarot Krievijas tenisistam. Divreiz Gulbis zaudēja Prāgā - 3-6, 3-6 un 2-6, 1-6 - un reizi Ostravā - 1-6, 4-6.

Karjeras laikā Gulbis ir izcīnījis sešus turnīra uzvarētāja titulus vienspēlē, kamēr viņa pretinieks pie tādiem ATP mērogā nav ticis.

Pēc atgriešanās tenisa laukumos jau minētajos trijos turnīros Gulbis vispirms svinēja uzvaru, tad cieta zaudējumu pret Karacevu.

Pēc tam tika ciesti četri zaudējumi ATP turnīru pirmajā kārtā - Kicbīeles "ATP Tour 250" sērijas turnīrā, Romas "ATP Tour Masters 1000" sērijas turnīrā, "French Open" un Sanktpēterburgas "ATP Tour 500". Pēdējais zaudējums piedzīvots oktobra vidū. Atšķirībā no trim iepriekšējām reizēm, kad zaudēts tika rangā augstākesošam tenisistam, Sanktpēterburgā ar 6-4, 3-6, 6-7 (2:7) nācās piekāpties pasaules ranga 478.numuram no Krievijas Alenam Avidzbam.

Gulbis šosezon kortā oficiālos mačos laukumā devies 32 reizes, no kurām uzvaru svinējis 20 gadījumos.

Turnīrs notiek uz cietā seguma laukumiem.