Kolmens pēc saņemtās diskvalifikācijas iesniegs apelāciju

FOTO: EPA/Scanpix

Amerikāņu sprinteris Kristians Kolmens pēc saņemtās divu gadu diskvalifikācijas par antidopinga noteikumu pārkāpumiem nolēmis iesniegt apelāciju, trešdien atklāja viņa pārstāvis.

Pasaules čempions 100 metru sprintā Kristians Kolmens būs spiests izlaist nākamā gada Tokijas olimpiskās spēles, jo viņam uz diviem gadiem aizliegts nodarboties ar vieglatlētiku par antidopinga pārkāpumiem.

Iepriekš amerikānim, kurš pagājušā gada pasaules čempionātā Dohā uzvarēja 100 metros, jūnijā tika piemērota pagaidu atstādināšana no sacensībām par "trīsreiz neievērotiem atrašanās vietas noteikumiem".

Pasaules Vieglatlētikas asociācijas (WA) Disciplinārais tribunāls atstāja spēkā apsūdzību un aizliedza Kolmenam piedalīties sacensībās divus gadus, sākot ar 2020.gada 14.maiju.

Sprintera pārstāvis Emanuels Hadsons savā "Twitter" kontā vēlāk publicēja ierakstu, kurā norādījis, ka šis lēmums tiks pārsūdzēts Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

"Kamēr lietu izskatīt nav sākusi CAS, Kolmena kungam nav komentāru," atklāja sportista pārstāvis.

Kolmens, kurš ir pasaules rekordists arī 60 metros, pirms četriem gadiem Riodežaneiro savās pirmajās olimpiskajās spēlēs piedalījās tikai 4x100 metru stafetes skrējienu priekšsacīkstēs.

Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU) sodīja Kolmenu par nenotikušajām dopinga analīzēm 2019.gada janvārī un decembrī, kā arī par "vietas reģistrācijas kļūmi" pagājušā gada aprīlī.

Lai pierādītu antidopinga pārkāpumu, 12 mēnešu laikā sportistam ir trīsreiz jāpārkāpj atrašanās vietas noteikumi.

Pagājušā gada septembrī pirms pasaules čempionāta tehnisku iemeslu dēļ Kolmens izvairījās no diskvalifikācijas. Šīs trīs atrašanās vietas nepilnības tika reģistrētas 2018.gada 6.jūnijā, 2019.gada 16.janvārī un 26.aprīlī.

Tomēr Kolmens veiksmīgi apgalvoja, ka pirmajam nokavētajam termiņam vajadzēja būt datētam ar ceturkšņa pirmo dienu - 2018.gada 1.aprīli -, kas nozīmē, ka trīs pārkāpumi sanāca lielākā periodā nekā 12 mēneši.

Kolmens pēdējoreiz sacentās ASV čempionātā telpās februārī, 60 metru skrējienā uzvarot ar sezonas labāko rezultātu pasaulē - 6,37 sekundes, kas ir tikai trīs sekundes simtdaļas lēnāk nekā viņa pasaules rekords.

Viņam pieder arī labākais laiks 100 metros pagājušajā gadā - 9,76 sekundes, ar kuru viņš ieguva pasaules čempiona titulu.

24 gadus vecais Kolmens pērn pasaules čempionātā uzvarēja 100 metru sprintā un 4x100 metru stafetē. 2017.gadā viņam šajās disciplīnās bija sudraba medaļas.

Uz augšu
Back